20.06.2018/13:16

Francuskie sieci Carrefour i Système U podpisały umowę ws. wspólnych zakupów towarów

Obie sieci przystąpiły 25 kwietnia 2018 r. do ekskluzywnych negocjacji w sprawie wspólnych negocjacji zakupowych z niektórymi dostawcami. Obecnie umowa w tej sprawie została podpisana i czeka na akceptację ze strony francuskiego urzędu ds. konkurencji.

Podpisanie umowy pomiędzy sieciami Carrefour i Systeme U miało miejsce 8 czerwca. Została ona zawarta na pięć lat. Dzięki porozumieniu obie sieci będą wspólnie negocjować warunki zakupów z największymi producentami francuskimi oraz z koncernami międzynarodowymi.

Obie firmy porozumiały się ponadto co do tego, że będą rozszerzać działania wspierające francuskich producentów rolnych. Obie sieci zachowają pełną autonomię w zakresie polityki cenowej oraz działań promocyjnych.

Sygnatariusze porozumienia spodziewają się, że zgoda ze strony regulatora francuskiego rynku zostanie udzielona na tyle szybko, że firmy będą mogły wspólnie negocjować z producentami kontrakty na 2019 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.