25.03.2020/11:02

Francuzi częściowo zakazują sprzedaży alkoholu. Dla Kanadyjczyków to produkt niezbędny do utrzymania zdrowia

W departamencie Aisne na północnym wschodzie Francji lokalne władze zakazały sprzedaży alkoholu w związku z pandemią koronawirusa. Co ciekawe, w Kanadzie uznano go za "produkt niezbędny utrzymania życia i zdrowia społeczeństwa".

Sprawę opisuje portal tvn24.pl. Władze francuskiego departamentu swoją decyzję motywowały chęcią unikania zgromadzeń i zapobiegania przejawom przemocy w rodzinie, co może być przejawem nadmiernego spożywania alkoholu w okresie ograniczonej pracy.  

Co ciekawe, zupełnie inne podejście zastosowani w Kanadzie. Federalne regulacje dwóch największych stanów tego kraju – Qubecu i Ontario określają pracowników oraz produkty, „niezbędne do utrzymania życia, zdrowia i podstaw funkcjonowania społeczeństwa”. Alkohol do tej grupy się kwalifikuje.

Wywołało to lawinę komentarzy, a do sprawy odnieśli się nawet lekarze, którzy podkreślili, że nagłe odstawienie alkoholu w przypadku osób uzależnionych może przynieść bardzo negatywne skutki

"Jeśli osobom uzależnionym odetnie się dostęp do alkoholu, dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia, trudnego do opanowania" - podkreślono. Według szacunków Canadian Addiction Counsellors Certification Federation (CACCF), nawet 20 procent Kanadyjczyków ma problemy alkoholowe.

"Detoksykacja może przebiegać w sposób bezpieczny tylko w szpitalu. Nagłe odstawienie może w istocie spowodować śmierć. Jeśli nagle uniemożliwimy dostęp do alkoholu, ludzie zaczną pojawiać się na ostrym dyżurze w szpitalach z syndromem odstawienia, który jest bardzo poważny i zagrażający życiu " - podkreślono w komunikacie CACCF.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.