25.03.2020/08:15

Franczyza pisze do prezydenta i rządu. Chce całkowitego zwolnienia z czynszu

Polska Organizacja Franczyzodawców oraz Polskie Stowarzyszenie Mikroprzedsiębiorców i Franczyzobiorców napisało list do rządu, w którym domaga się m.in. całkowitego zawieszenia czynszu za wynajem lokali, rozbicie na raty odłożonych w czasie składek oraz przesunięcie na przyszły rok konieczności montażu kas fiskalnych online.

Zarządy obu stowarzyszeń podkreślają, że doceniają dotychczasowe działania władz w stosunku do przedsiębiorców, ale postulują o rozszerzenie pakietu pomocowego m.in. o czasowe zwolnienie z płacenia 100 proc. czynszu przez te firmy, które w wyniku koronawirusa zostały zamknięte i straciły 100 proc. przychodu.

„Zero za zero, niezależnie czy są to firmy działające w dużej czy małej galerii handlowej, w kamienicy miejskiej czy prywatnej” – piszą przedsiębiorcy.

Ponadto domagają się odroczenia płatności podatków dla małych i średnich przedsiębiorstw, aż do momentu gdy zostanie przywrócone ich pełne funkcjonowanie. Pojawia się też postulat, żeby spłatę powstałych należności rozłożyć w czasie na 6 miesięcy.

Ostatnim postulatem jest przełożenie na 1 stycznia 2021 roku konieczność wdrożenia kas fiskalnych online. Te miały funkcjonować od lipca 2020 roku.

„W obecnym czasie to dodatkowe, duże koszty, których małe firmy w obliczu strat nie będą w stanie ponieść” – piszą autorzy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Vip 25.03.2020

    Chyba sami w to nie wierzycie. Vateusz ma gdzieś takie firmy, dla niego liczą się tylko banki w których będziecie mogli wziąć kredyt na przetrwanie na preferencyjnych warunkach oczywiście:)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.