05.12.2018/13:37

Franczyzobiorca Żabki w Sejmie: My nie udajemy placówek pocztowych, my nimi jesteśmy!

Franczyzobiorcy Żabki nie poddają się w walce o to, by móc dalej korzystać z wyłączenia spod zakazu handlu w niedziele przewidzianego dla placówek pocztowych. W środę pojawili się w Sejmie, by w trakcie posiedzenia Komisji ds. deregulacji spróbować przekonać posłów do swoich racji. Na razie im się to nie udało, jednak nie składają broni.

W trakcie posiedzenia komisji głos w tej sprawie zabrał Paweł Tracz, franczyzobiorca Żabki z Kielc, prowadzący sklep od 15 lat. Do Sejmu przybył z dwiema osobami znajdującymi się w podobnej sytuacji. Od kilku tygodni Tracz spotyka się z innymi franczyzobiorcami Żabki oraz właścicielami sklepów niezależnych i stara się nakłonić ich do dołączenia do walki o wspólne interesy. - Obecnie nasza inicjatywa się formuje i zbieramy podpisy - podkreśla Paweł Tracz w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Pod koniec października Tracz wystosował - w imieniu ok. 90 podmiotów z branży handlowej - list do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej. - To my, "FHU" i "PHU", widoczne na deklaracjach CIT, płacące podatki w Polsce. W odpowiedzi na zalew dyskontów, z którymi nie sposób konkurować w pojedynkę, zdecydowaliśmy się działać pod wspólnym, rozpoznawalnym szyldem. (...) Zwracam się do pani, ponieważ nie możemy dłużej bezczynnie przyglądać się kampanii fałszywych doniesień dotyczących nas, polskich przedsiębiorców działających w ramach franczyzy. Bez naszej zgody jesteśmy wykorzystywani przez przewodniczącego Bujarę i Solidarność do wspierania pomysłów, które doprowadzą do zniszczenia naszych przedsiębiorstw - pisał Tracz.

Franczyzobiorcy w liście do Rafalskiej zaapelowali, by traktować ich "na równi z innymi przedsiębiorcami" i "zaniechać prób wprowadzenia zapisów ich dyskryminujących". Domagali się również wprowadzenia do ustawy przepisów, które "jednoznacznie dadzą prawo przedsiębiorcy do angażowania członków rodziny" do pracy w sklepie w niehandlowe niedziele (to postulat częściowo spełniony), jak również zawarcia w ustawie "możliwości zatrudniania w niedziele osób z grup nieaktywnych zawodowo, jak studenci, czy emeryci i renciści".

Jak twierdzi Paweł Tracz, odpowiedź z ministerstwa - pomimo upływu ponad miesiąca - nadal nie wpłynęła. W związku z tym przedsiębiorca postanowił udać się do Sejmu i przedstawić swoje argumenty na posiedzeniu komisji. Okazję ku temu miał 5 grudnia.

Tracz przekonywał w Sejmie, iż twierdzenie jakoby franczyzobiorcy Żabki "omijali" przepisy o zakazie handlu w niedziele, korzystając z wyłączenia dla placówek pocztowych, jest bezpodstawne, bowiem wyroki sądów w tego typu sprawach są dla przedsiębiorców korzystne. - Równie dobrze moglibyśmy uznać, że Poczta Polska udaje sklepy - żartował.

Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • jack 17.03.2019

  Tu nie chodzi o to czy poczta sprzedaje znicze , ale o to , że każecie swoim pracownikom pracować w niedziele . Jeśli jako ajenci Żabki macie chęć stać osobiście w niedzielę to stójcie , nikt wam nie broni , ale nie udawajcie poczty po to żeby kazać stać w niedzielę swoim pracownikom .Znam środowisko ajentów bardzo dobrze i powiem tylko , że niech PIP wskoczy kiedyśi i falowo sprawdzi umowy na jakich pracują ,, pracownicy " u ajentów Żabki w jednym tylko mieście to zobaczycie ilu nagle ajentów zamknie te PGR-y

 • mlody 10.12.2018

  I co FB z Kielc? Tak Was boli że znalazł się ktoś odważny, ktoś kto chce zarabiać? auta w leasingi bierzecie a robic nie chcecie!

 • Bob 07.12.2018

  To czekam na wpis kogoś z poczty my nie udajemy supermarketów my nimi jesteśmy.bo znicze na pocztach i inne pierdoły też są A Orleny nie są stacjami paliw tylko restauracjami A paliwo to jak w kfc dolewka

 • pisiorątko 06.12.2018

  Nie wiem czy te o niskim poziomie intelektualnym wpisy to dzieło płatnych propagandzistów pisu czy kogoś innego, jak widać to jednak niektórzy albo tego nie rozumieją, że ktoś może chcieć pracować w niedzielę albo tak pisali bo takie dostali instrukcje i im za to zapłacono.

 • kj 05.12.2018

  Hahaha franczyzobiorca żabki walczy o pracujące niedziele - śmiech na sali! Jakiś przyglup albo faktycznie postawiony, nikt nie chce siedzieć w tych sklepach jeszcze w niedziele

 • Smyk 05.12.2018

  Ciekawe co dostał od przyjaciela T.B za tą agitkę?
  Umorzył mu dług czy dostał dodatkowe % do rozliczenia. Tak to się załatwia, prawda?

 • hakenbery 05.12.2018

  Tracz to lizodup . Sprzedał by przyslowiową matke i ojca ,żeby się podlizać swoim szefom. Wiec to coś niech sie nie wypowiada tym bardziej nie agituje innych.

 • kijanka 05.12.2018

  "My nie udajemy placówek pocztowych, my nimi jesteśmy!" - hehhe. Tak samo k..wa jak ślimak jest rybą. Kto w tych pierdolniczkach jeszcze robi zakupy?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.