06.07.2018/11:09

Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej, chwali Lidla

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans publicznie pochwalił sieć Lidl za podjęte przez nią działania na rzecz redukcji zużycia plastiku. - Mam nadzieję, że inni pójdą za tym przykładem! - napisał polityk na Twitterze.

Przypomnijmy, że Lidl, a także należąca do tego samego właściciela, Grupy Schwarz, sieć Kaufland, zapowiedziały ograniczenie zużycia tworzywa sztucznego o najmniej o 20 proc. do 2025 roku oraz 100 proc. opakowań nadających się do recyklingu w przypadku marek własnych do 2025 roku. Rezygnacja z wybranych artykułów z tworzywa sztucznego ma nastąpić jeszcze przed końcem 2019 r.

- W 2019 roku planujemy np. zastąpić folię, w której sprzedajemy nasze banany K-Bio, tekturowymi banderolami. Takie rozwiązanie funkcjonuje już w sieci Kaufland w innych krajach, dzięki czemu zmniejszamy roczne zużycie opakowań o ok. 32 tony. Zastępując opakowania z tworzyw sztucznych naszych marek własnych na takie, które poddają się recyklingowi, otrzymamy surowiec wtórny i tym samym zredukujemy znacząco negatywny wpływ na środowisko –  tłumaczył cytowany w komunikacie Krzysztof Szponder, członek zarządu i szef Departamentu Zakupów w Kaufland Polska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.