16.05.2018/12:40

Frisco.pl z potężną inwestycją i ambitnymi planami ekspansji na rynku e-grocery w Polsce

Supermarket online Frisco.pl wynajmie w City Logistics Warsaw magazyn o powierzchni 11 000 mkw. Ta inwestycja zapowiada ambitne plany rozwoju Frisco na krajowym rynku e-grocery, które sięgają już nie tylko stołecznego rynku, ale także Polski Centralnej oraz Śląska i Małopolski.

Inwestycja Frisco.pl, to także mocny sygnał dla całego rynku handlu żywnością zapowiadający nowe otwarcie i mocny rozwój biznesu w obszarze spożywczego e-commerce. - Na decyzję o inwestycji wpływ miał przede wszystkim dynamiczny wzrost skali naszego biznesu w ostatnich latach, a także ogromny potencjał rozwoju całego rynku e-grocery w Polsce. Już co siódmy polski internauta regularnie robi zakupy spożywcze online, a wg prognoz rynek ten będzie rósł w tempie 15-20 proc. rocznie. Perspektywiczne działania oraz innowacje pozwolą nam konsekwentnie poszerzać skalę biznesu, dlatego nasz nowy magazyn wykorzystywać będzie najnowocześniejsze rozwiązania branżowe i logistyczne - mówi Grzegorz Bielecki, członek zarządu Frisco.pl

Tomasz Danis, partner i zarządzający Internet Ventures FIZ, członek zarządu MCI Capital TFI SA, firmy która jest większościowym udziałowcem Frisco.pl wskazuje, że szybki wzrost sprzedaży powoduje, że zbliżamy się do maksimum wydajności naszego magazynu, zlokalizowanego na warszawskiej Pradze. - Obsłuży on jeszcze sprzedaż, jaką prognozujemy na 2018 r., jednak podjęliśmy decyzję o kolejnej inwestycji w Warszawie. Powstanie magazyn, który  będzie można rozbudowywać w miarę wzrostu obrotów. Inwestujemy też w logistykę ostatniej mili oraz w nowe opakowania – o ich roli w logistyce świeżej żywności wspominałem przed chwilą. Zakończyliśmy właśnie testy opakowań, które umożliwiają dostawy świeżych produktów niemal dowolnym środkiem transportu – nawet pociągiem czy zwykłą ciężarówką – wyjaśnia portalowi wiadomoscihandlowe.pl Tomasz Danis.

I dodaje: - Zakładamy, że w połowie roku uda nam się rozszerzyć e-grocery poza aglomerację warszawską. Wymaga to zbudowania odpowiedniej logistyki na poziomie lokalnym. Ponieważ wybraliśmy model o wysokim stopniu automatyzacji operacji magazynowych, prace nad nowym obiektem potrwają relatywnie dłużej.

W City Logistics Warsaw firma Frisco.pl wynajęła 11 tys. mkw. – niewiele ponad 800 mkw. przeznaczone zostanie na powierzchnię socjalno-biurową, zaś pozostałe ponad 10 000. mkw. to dostosowany do branży FMCG magazyn obsługujący zamówienia internetowe. Znajdą się w nim wydzielone powierzchnie przeznaczone na chłodnię i mroźnię, a także składowanie towarów suchych. Cały obiekt wyposażony będzie w oświetlenie LED, zaś powierzchnia najmu Frisco.pl poddana zostanie wdrożeniu systemu HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) - Systemowi Analizy Kontroli i Krytycznym Punktom Kontroli. Ma on na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności. Na potrzeby najemcy inwestycja będzie wyposażona również w rampę dla samochodów dostawczych oraz parking na 162 miejsca postojowe. Firma wprowadzi się do obiektu już pod koniec roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • xxxxx 17.05.2018

    Zapraszamy Frisco do Krakowa :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.