07.05.2020/09:21

Fundacja Auchan razem z PAH i PCK pomaga dzieciom i młodzieży

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży, z myślą o przeciwdziałaniu najdotkliwszym skutkom trwającej pandemii, przyznała dofinansowanie dla dwóch projektów na rzecz dzieci i ich rodzin.

Fundacja Auchan na rzecz młodzieży od lat wspiera projekty, których celem jest zapewnienie zdrowego rozwoju i prawidłowego odżywiania dzieci oraz młodzieży. Także tym razem działania podjęte przez Fundację Auchan, wspólnie z partnerami – Polską Akcją Humanitarną (PAH) i Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK), będą miały na celu w jej pierwszym etapie zapewnienie doraźnej pomocy - poprzez dostarczenie paczek żywnościowych dla dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin, w drugim zaś, edukację na temat zdrowego żywienia i stylu życia. Pomocą objętych zostanie ok. 1000 dzieci mieszkających w otoczeniu hipermarketów Auchan w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Płocku, Poznaniu i  Szczecinie.

- Fundacja Auchan, w swoich działaniach na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży, zawsze kieruje się ideą promowania zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, którymi chcemy zarazić młodych ludzi. W tak trudnych czasach, podczas epidemii koronawirusa, nasza pomoc nabiera szczególnego wymiaru. Mamy nadzieję, że projekt realizowany we współpracy z PAH i PCK pomoże dzieciom z najuboższych rodzin przetrwać go w jak najlepszym zdrowiu, także podczas tegorocznych wakacji – mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.  
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.