24.06.2020/14:20

Fundacja Biedronki przekazała seniorom 500 tys. maseczek jednorazowych. Rusza druga tura akcji

Rozpoczyna się druga edycja organizowanego przez Fundację Biedronki programu, w ramach którego domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja, schroniska dla osób bezdomnych i inne ośrodki sprawujące opiekę na osobami starszymi wyposażane są w produkty ochronne, dezynfekujące i higieniczne.

W ramach poprzedniej edycji programu Fundacja Biedronki przekazała towary 240 ośrodkom ulokowanym w całej Polsce, w których łącznie przebywa w nich 20 tys. podopiecznych, spośród których 70 proc. to seniorzy. Pomoc objęła 250 palet z produktami, w tym: 0,6 mln maseczek jednorazowych, ponad 60 tys. rękawiczek lateksowych diagnostycznych, 300 tys. kapsułek do dezynfekcji, ponad 100 tys. chusteczek do dezynfekcji powierzchni, 5 tys. litrów płynu do dezynfekcji, 72 tys. opakowań chusteczek nawilżanych, 33 tys. litrów mydła w płynie i 12 tys. opakowań kremów do rąk.

Fundacja Biedronki zajmuje się wspieraniem seniorów. Jej cele to m.in. przeciwdziałanie ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych, a także rozwój wolontariatu na rzecz seniorów. Pierwszym programem Fundacji jest program „Na codzienne zakupy” realizowany wspólnie z Caritas Polska i diecezjalnymi Caritas. W ramach programu pomocą objętych zostało 10 tys. seniorów. Na program „Na codzienne zakupy” Fundacja Biedronki przeznacza blisko 15 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.