20.12.2016/08:47

Fundusz Resource Partners najbliżej przejęcia marki Tołpa

Fundusz Resource Partners finalizuje rozmowy w sprawie kupna Torf Corporation Fabryka Leków, właściciela marki kosmetycznej Tołpa – podaje „Puls Biznesu”.

Właściciele Tołpy mogą otrzymać około 200 mln zł za swój biznes – wynika z szacunków „Pulsu Biznesu”. Zdaniem dziennika, umowa może zostać podpisana jeszcze przed Bożym Narodzeniem, a w grze liczy się już w zasadzie tylko Resource Partners (na ostatniej prostej rywalizował z funduszem Waterland, który niedawno kupił firmę kosmetyczną L’Biotica, ale ten podobno nie jest już brany pod uwagę).

Torf Corporation została założona w 1989 roku jako mała firma farmaceutyczna. W roku 1994 firma weszła na rynek kosmetyczny i rozpoczęła produkcję pasty do zębów oraz produktów higieny osobistej. Pięć lat później wprowadziła w Polsce pierwsze produkty pod markami własnymi. Współpracuje z największymi detalistami: Tesco, Metro Group, Jeronimo Martins. Dostarcza artykuły m.in. do Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Danii, Szwecji, Litwy, Łotwy, Estonii, Korei Południowej, Hong Kongu i Iraku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.