18.08.2016/10:17

Fundusz WSI Capital zainwestował w bdsklep.pl

Fundusz WSI Capital przejął 52 proc. udziałów w należącej do Wiktora Sawosza spółce bdsklep.pl, która prowadzi sklep internetowy z żywnością o tej samej nazwie. Nowy właściciel zapowiada przyspieszenie rozwoju e-sklepu oferującego ponad 140 tys. produktów.

Obroty bdsklep.pl w 2015 r. przekroczyły 30 mln zł, a złożyło się na nie 166 tys. zamówień złożonych przez klientów. Firma zapowiada, że jej celem jest zwiększenie przychodów do minimum 100 mln złotych. Pozostanie nowego inwestora ma pomóc w realizacji tego celu.

- Jako jedni z nielicznych możemy pochwalić się bogatym asortymentem produktów z różnych kategorii, odpowiadając w ten sposób na rosnące zapotrzebowanie Polaków na markowe produkty, także takie, które są niedostępne w danym momencie w stacjonarnych punktach sprzedaży. Nasz model dystrybucji pozwala cieszyć się produktami znanych i cenionych marek w każdym miejscu w kraju, gdyż docieramy nawet do najmniejszych miejscowości - podkreśla w komunikacie prezes bdsklep.pl, Jacek Palec.

Jak dodaje prezes spółki, bdsklep.pl od trzech lat rozwija także system kooperacji z dużymi markami i producentami, którego celem jest danie unikatowej możliwości dotarcia z pełnym portfolio produktów do konsumenta, "omijając w ten sposób barierę dostępności w tradycyjnych sklepach lub też sieciach dyskontowych". - Wierzymy w nasz model, będziemy dalej go rozwijać, a środki pozyskane od inwestora mają tylko przyśpieszyć ten proces - deklaruje Palec.

Bdsklep.pl to jeden z największych w Polsce e-sklepów z żywnością niezwiązanych bezpośrednio z żadnym detalistą stacjonarnym. Największym tego typu podmiotem do niedawna było Frisco.pl, jednak pod koniec 2014 r. mniejszościowy pakiet w tej firmie zakupił Eurocash. Spośród podmiotów, których podstawową działalnością są sklepy stacjonarne, własne e-markety posiadają m.in. Tesco, Alma, Auchan oraz Piotr i Paweł. Niedawno wejście w e-handel żywnością w Polsce zapowiedział również Carrefour.

WSI Capital to podmiot zarządzający funduszami Venture Capital/Private Equity, specjalizujący się w inwestycjach kapitałowych na rynku publicznym i niepublicznym. W portfelu WSI Capital, inwestującego zarówno w projekty w fazie dynamicznego wzrostu, jak i w "zaawansowanej fazie start-up", znajdują się takie spółki, jak NuMed, OS3 Group, Sports Hospitality, D35, Intracare, Netizens i Sare.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Tor 18.08.2016

    Fundusz inwestycyjny to idealny partner do takich projektów. E-commerce potrzebuje zastrzyku gotówki, bo póki co trudno w nim zarobić. Ale kto teraz osiągnie wysoką pozycję, będzie spijał śmietankę za kilka lat. Wielki plus dla bdsklepu za to, że jest polską firmą!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.