12.10.2020/09:21

G Suite wsparł Auchan w 14 krajach

Współpraca dużej liczby pracowników, prowadzenie wielu projektów w jednym czasie, konieczność pracy zdalnej czy wdrażanie zupełnie nowych rozwiązań – te wszystkie działania wymusiła pandemia COVID 19. Konieczność tych zmian postawiła przed firmami - pytanie jak tego dokonać? Nieocenione okazały się firmy takie jak Devoteam, które oferują nowoczesne rozwiązania pozwalające na efektywną pracę zdalną i wiele innych rozwiązań biznesowych. 

Jedna z 5 najbardziej umiędzynarodowionych światowych marek spożywczych, obecna w 17 krajach, Auchan Retail wdrożyła pakiet aplikacji G Suite w okresie od października 2016 r. do czerwca 2017 r. To podniosło efektywność współpracy (dzielenie się informacjami, wymiana najlepszych praktyk, podkreślanie znaczenia zbiorowych i indywidualnych wyników itp.). Sieć ponad 50 trenerów na całym świecie przeprowadziła 1 706 sesji szkoleniowych. Dzięki pakietowi aplikacji  G Suite firma lepiej poradziła sobie podczas lockdownu.

Devoteam doskonale rozumie branżę handlową i wyzwania swoich klientów, którzy do niej należą. Devoteam jest Premier Partnerem Google Cloud i międzynarodowym liderem technologii Google Cloud z 3000 klientami w ponad 20 krajach. Devoteam posiada aż 7 specjalizacji w technologiach Google Cloud, co czyni go jednym z liderów w Europie i na świecie. Aplikacje G Suite pozwoliły Auchan Retail na przekształcanie sposobu współpracy dla 263 000 pracowników w 14 krajach. Firma jest 35. największym pracodawcą na świecie i zatrudnia 351 107 pracowników.  

Czym jest G Suite? To prosty, bezpieczny sposób na organizację pracy wielu osób, w wielu miejscach na całym świecie. Spotkania wirtualne nigdy wcześniej nie cieszyły się tak dużą popularnością jak dziś. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa firmy wciąż muszą dbać o ciągłość pracy i jak najlepsze wyniki. Dzięki pakietowi aplikacji G Suite udało się sprawić, że wszyscy pozostali w stałym kontakcie i mogli dalej rozwijać swoje biznesy. 

- Jesteśmy firmą, która z powodzeniem implementuje rozwiązania chmurowe dopasowane do potrzeb danej organizacji. Nasze portfolio zawiera wiele marek znanych na międzynarodowym rynku. Ostatnie miesiące wymusiły na większości firm zamknięcie biur i rozpoczęcie wykonywania pracy w sposób zdalny. Dzięki wdrożeniu narzędzi z pakietu G Suite firmy, z którymi współpracujemy, były w pełni gotowe na tę niespodziewaną sytuację. To sprawiło, że tryb ich pracy nie musiał przejść rewolucji, a pracownicy już w pierwszych dniach mogli pracować zdalnie - mówi Kacper Ptasiński, Services Manager Poland.

G Suite to szybsze podejmowanie decyzji twarzą w twarz, możliwość korzystania z udostępnianych kalendarzy, by sprawdzać dostępność innych osób i planować spotkania za pomocą automatycznych zaproszeń e-mail. Za pomocą jednego kliknięcia spotkanie zmienia się w wideokonferencję. Wystarczy komputer, telefon lub tablet z włączoną kamerą. Pakiet aplikacji pozwala z łatwością korzystać z dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji na różnych urządzeniach, niezależnie od tego, czy w danej chwili posiadamy dostęp do internetu. Daje możliwość wspólnej pracy nad jednym dokumentem, a każda zmiana zapisuje się automatycznie. Wszystkie pliki są przechowywane w jednym miejscu i są dostępne dla wszystkich członków zespołu lub firmy, a zmiany są automatycznie zapisywane na dysku. Dzięki temu każdy ma zawsze dostęp do aktualnej wersji.

G Suite to także bezpieczeństwo danych, dzięki takim zabezpieczeniom jak weryfikacja dwuetapowa i logowanie jednokrotne. Funkcja zarządzania punktami końcowymi zapewni bezpieczeństwo danych w razie utraty urządzenia lub odejścia pracownika. Scentralizowana konsola administracyjna pozwoli na szybki kontakt z zespołem pomocy Google telefonicznie lub e-mailem – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

G Suite Essentials to nowa wersja G Suite, która umożliwia integrację z innymi aplikacjami, np. korzystanie z aplikacji G Suite nawet, jeśli korzysta się z poczty w OutlookuWszystkie dane znajdują się w chmurze, a aplikacja zapewnia pełną synchronizację pracowników oraz dodatkowe bezpieczeństwo danych. Ten pakiet aplikacji obejmuje najbardziej zaawansowane możliwości spotkań wideo. Co z firmami które nie wdrożyły na czas odpowiednich rozwiązań? 

- Nigdy nie jest za późno, aby zdecydować się na transformację cyfrową, dlatego najlepiej zrobić to właśnie teraz. Niezależnie od wielkości firmy zarówno wybór rozwiązania, sposobu migracji, jak i przeprowadzenia całego projektu wdrożeniowego jesteśmy w stanie wykonać zdalnie, dzięki czemu możemy pomóc każdej firmie odnaleźć się w nowej rzeczywistości także teraz – dodaje Kacper Ptasiński, Services Manager Poland.

Aplikacja G Suite to przede wszystkim oszczędność kosztów do 60 proc. miesięcznie (nawet 180 000 dolarów rocznie - według badania Google).  To również łatwa współpraca z dużymi, międzynarodowymi zespołami, które często mają zupełnie inny zakres obowiązków, niezrozumiały dla innych działów. Dobra komunikacja to klucz do rozwoju firmy jako całości. Integracja pomiędzy wszystkimi aplikacjami jest dostępna w pakiecie wraz z pełnym zakresem opcji poszczególnych narzędzi online. 

Potrzebujesz więcej informacji? Specjaliści Devoteam chętnie pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie: pl.dt.all@devoteam.com
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AW 12.10.2020

    Zabraniam używania anglojęzycznych nazw zawodów!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także