14.10.2016/09:39

Galeria Wilanów nie powstanie? Prezydent Warszawy jej nie chce

Galeria Wilanów miała być pierwszym dużym centrum handlowym w południowej części Warszawy. Miała, bo na jej budowę nie zgodziła się Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Firma Globe Trade Centre (GTC), która chce zbudować centrum handlowe, planowała budynek o powierzchni najmu 61 000 mkw., z 250 sklepami i punktami usługowymi oraz przeszło 2 tys. miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz na dachu. Władze stolicy odrzuciły projekt, chociaż oficjalnej decyzji jeszcze nie ma. Mimo jej braku, GTC już wydało w tej sprawie komunikat giełdowy.  

Wynika z niego, że spółka posiada już informację, iż „Prezydent Miasta St. Warszawy wydał decyzję w przedmiocie odmowy udzielenia pozwolenia na budowę Centrum Handlowego Wilanów, objętego wnioskiem z dnia 19 sierpnia 2014 r. Główną przyczyną wydania decyzji odmownej była rozbieżność w interpretacji prawa pomiędzy Spółką a Prezydentem Miasta St. Warszawy w zakresie postanowień miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego”. Jednocześnie GTC zapewnia, że planuje niezwłocznie złożyć odwołanie od wydanej decyzji odmownej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.