09.09.2016/10:24

Galerie handlowe: narasta presja na stawki

W pierwszym półroczu br. podaż galerii handlowych przekroczyła 13,5 mln mkw. - podaje "Rzeczpospolita".

Eksperci Cushman &Wakefield uważają, że rynek galerii handlowych jest już na tyle nasycony, że firmy muszą rozbudowywać obiekty lub zmieniać ich profil. A w budowie jest kolejne 690 000 mkw. z planowanymi datami otwarcia do 2017 roku. Szczególnie ciasno jest w mniejszych miastach - tylko najlepsze centra handlowe nie muszą narzekać na brak zainteresowania ze strony najemców. Takich obiektów jest 1-2 w mieście, z wyjątkiem Warszawy, gdzie są trzy takie galerie. 

Ponieważ wzrost siły nabywczej nie jest wprost proporcjonalny do przyrostu powierzchni handlowych, niektórzy operatorzy mogą wpaśc do trzeciej ligii. Ich właściciele muszą akceptować stawki niższe nawet o 10-15 proc.Zdaniem cytowanych przez "Rzeczpospolitą" ekspertów Cushman & Wakefield ten trend będzie kontynuowany w przyszłości.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.