02.05.2020/10:26

Galerie szykują się do otwarcia. Będą maseczkomaty i żele

Sklepy w galeriach handlowych wracają do działania i zapewniają, że będą zachowywać zasady bezpieczeństwa wypracowane w ostatnim okresie.

- Udostępniamy żele dezynfekcyjne, dystrybutory maseczek, zwiększyliśmy częstotliwość sprzątania i dezynfekcji powierzchni wspólnych. W wielu punktach na ternie centrum, zamieściliśmy zasady bezpieczeństwa. Jesteśmy częścią międzynarodowej firmy Unibail – Rodamco – Westfield (URW), dzięki czemu czerpiemy z doświadczenia zespołów zarządzających obiektami handlowymi w 12. krajach świata.  Działamy wedle najwyższych standardów i rygorystycznych procedur, tak aby nasze galerie były możliwie najbezpieczniejszym miejscem dla odwiedzających – mówi Emilia Załuska, dyrektor Westfield Arkadia.

W związku z wprowadzonym 16 kwietnia obowiązkiem zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych, w centrach handlowych URW prowadzona jest dystrybucja maseczek za pomocą maseczkomatów. Przy wszystkich wejściach do Westfield Arkadii ustawione są dystrybutory z żelem dezynfekcyjnym, który od zawsze był dostępny w toaletach, gdzie galerie umieściły też instrukcje prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk. Podłogi, poręcze i balustrady są myte i dezynfekowane z większą częstotliwością. Na podłogach Westfield Arkadii umieszczono specjalne naklejki przypominające o zasadach dystansu społecznego w oczekiwaniu na wejście do poszczególnych sklepów. O zasadach bezpiecznego zachowania przypominają też emitowane w centrach komunikaty głosowe.

Dyrekcje Galerii Handlowych URW informują swoich najemców na bieżąco o wszystkich obostrzeniach wprowadzonych przez państwo. Najemcy są uprzedzeni o regulacji związanej z liczbą klientów przypadających na odpowiednią przestrzeń sklepu. Ponadto centra handlowe URW dysponują narzędziami do pomiaru liczby osób obecnych w obiektach. Jest to system kamer z mechanizmem pomiarowym, dzięki któremu z bardzo dużą precyzją można określać liczbę klientów obecnych na terenie galerii.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Ada 03.05.2020

    Jakie przestrzeganie liczby klientów w galeriach gdzie stoją wietnamcy oni to ludzi będą łapać żeby mieli jak najwięcej ludzi a nie żeby liczyli liczbę klientów.Oni nie będą żadnych wytycznych przestrzegać.

  • Laura 02.05.2020

    Nie umieścili mojego komentarza

  • Laura 02.05.2020

    Cz Pasaże Tesco to też galerie? Chciałbym uprzejmie zainteresować @WH tematem Tesco. Tam nie są zachowywane żadne środki ostrożności. Polecam wyjechać poza Warszawę i zobaczyć jaki jest dramat. Z chęcią bym się przyjrzała jak Redakcja WH opisze kilka Pasaży precyzyjnie opisując panujące tam warunki podając jednocześnie ich lokalizacje. Zachęcam do wyjazdu z Warszawy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.