25.08.2020/15:17

Gang Fajniaków w Biedronce! Wiemy, jak będą wyglądać i nazywać się maskotki, które zastąpią Świeżaki

Biedronka już teraz zapowiada kolejną serię swoich maskotek. 27 sierpnia do sklepów trafią nowe książki i maskotki. Po Świeżakach i Słodziakach przyszedł czas na Fajniaki. Póki co Biedronka zapowiada nową przygodę w tajemniczych spotkach reklamowych, ale wiadomo już, jak będzie wyglądać nowa kolekcja pluszaków.

Książki, naklejki i maskotki Biedronki cieszą się niesłabnącym od lat powodzeniem. Sieć dobrze o tym wie, dlatego już niedługo wprowadzi do swoich sklepów nowe maskotki. Akcji towarzyszy hasło "Bycie eko jest fajne!", dlatego nowy gang nosi nazwę Gang Fajniaków. Kolejna książka ma dotyczyć ekologii i wpływu człowieka na zmiany klimatu oraz przyrodę. Maskotki przedstawiają więc drzewa, zjawiska atmosferyczne, zwierzęta, a w kolekcji znalazł się nawet pluszak przedstawiający smog (zdecydowany faworyt naszej redakcji - maskotka jest bardzo oryginalna).

W kolekcji znajdą się następujące postacie: Chmurka Celinka, Dąb Dyzio, Drzewo Dobromir, Foka Frania, Jarzębina Julka, Kropla Ksenia, Piesek Piotruś, Słońce Sonia, Smog Stefek oraz Ważka Wiola. Maskotki i książki będzie można odbierać w sklepach do 2 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania zapasów.

Jak zwykle kolekcja dostępna będzie dla osób, które uzbierają odpowiednią liczbę naklejek, przyznawanych za zakupy w Biedronce. Fajniaka można wziąć ze sobą do domu w zamian za 60 naklejek. Przy 40 naklejkach – można go kupić za 19,99 zł. Jedna naklejka przyznawana jest za każde wydane w sklepie 50 zł.