20.08.2018/10:40

Gang Słodziaków zastąpi Gang Świeżaków. Biedronka rusza z kolejną akcją lojalnościową [TYLKO U NAS]

Po sukcesie minionych edycji Gangu Świeżaków, w ramach których klienci Biedronki zbierali maskotki owoców i warzyw, dyskontowa sieć zdecydowała się na odświeżenie swojej kluczowej akcji lojalnościowej. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, już wkrótce za zakupy w Biedronce zdobywać będzie można nowe maskotki z... Gangu Słodziaków.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, Biedronka rozpocznie komunikowanie nowej kampanii jeszcze w tym tygodniu, a akcja wystartuje w kolejny poniedziałek (27 sierpnia) i potrwa kilkanaście tygodni. Jej mechanika podobna będzie do tej z ostatnich dwóch lat. Klienci za zakupy w Biedronce zdobywać będą naklejki, które następnie będzie można wymieniać na pluszaki. Tak jak dotychczas, dodatkowe naklejki zdobywać będzie można za kupno owoców i warzyw, za zakup produktów partnerów akcji, a także za korzystanie z karty lojalnościowej Moja Biedronka.

Zamiast maskotek owoców i warzyw, tym razem klienci Biedronki powalczą o pluszowe zwierzęta, m.in. lisa, jeża, sowę, i królika. Łącznie do zebrania (lub kupienia) będzie sześć maskotek. Oprócz pluszaków, w sklepach Biedronki nabyć będzie można książki z opisem przygód Gangu Słodziaków.

Biedronka liczy na to, że nowa akcja lojalnościowa ponownie napędzi sprzedaż w jej sklepach, tak samo jak zrobiły to kampanie Gang Świeżaków, Gang Świeżaków Świątecznie i Gang Świeżaków 2. Jak wynika z badania "Brand Equity 2017" Nielsena, dzięki akcjom ze świeżakami 40 proc. ankietowanych odwiedza sklepy Biedronka częściej niż dotychczas.

Tylko w ramach ostatniej akcji Gang Świeżaków 2 dyskontowa sieć wydała klientom ponad 6 mln maskotek. Kampania biła rekordy popularności i stała się popkulturowym fenomenem. "Hymn Świeżaków" był jednym z hitów roku 2017 w serwisie YouTube (wyświetlono go w ub.r. 16,7 mln razy, a do dziś aż 25 mln razy). Z powodu dużego zainteresowania akcją, w niektórych sklepach zabrakło maskotek. Zdarzały się nawet przypadki kradzieży naklejek Gangu Świeżaków.

Z badań Nielsena wynika, że aż 83 proc. respondentów oczekiwało od Biedronki kolejnych, podobnych kampanii lojalnościowych. Nic zatem dziwnego, że należąca do Jeronimo Martins sieć zdecydowała się na kolejną odsłonę akcji, tym razem z nowymi bohaterami - zwierzętami - w roli głównej. Już niedługo przekonamy się, czy słodziaki powtórzą sukces świeżaków i spotkają się z równie życzliwym przyjęciem klientów Biedronki.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku na akcję Gang Świeżaków 2 szybko odpowiedział konkurent Biedronki, Lidl, wprowadzając do swoich sklepów niemal identyczne maskotki (lidlaki) tego samego dnia. Po raz pierwszy świeżaki z lidlakami rywalizować musiały w tym samym terminie (gdy Biedronka inaugurowała pierwszą akcję ze świeżakami w listopadzie 2016 r., Lidl dopiero w lutym 2017 r. wprowadził do swoich sklepów gumowe figurki Stikeez w kształcie warzyw i owoców).

Dodaj komentarz

3 komentarze

 • machi 21.08.2018

  Gang ???!!!
  Już od dziecka atakuje semantyka rynsztokowa, przyzwalająca na rzeczy karygodne.

 • Nana2 20.08.2018

  Hehehe

 • Bb 20.08.2018

  To tylko pokazuje jacy ludzie sa (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum został usunięty przez moderatora)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.