11.02.2016/21:15

GfK przejmuje firmę specjalizującą się w wirtualnych badaniach konsumenckich

Instytut GfK udoskonala cyfrowe rozwiązania i przejmuje NORM Research & Consulting AB, szwedzką firmę badawczą, specjalizującą się w wirtualnych badaniach konsumenckich.

Głównym produktem oferowanym przez NORM jest oprogramowanie Simstore, umożliwiające efektywną analizę zachowań konsumenckich. Otrzymane wyniki pozwalają na optymalizację cen, asortymentu, opakowań, planów oraz procesu wprowadzania nowych produktów na rynek. Simstore umożliwia stworzenie do celów badawczych dwu- i trójwymiarowego realistycznego środowiska zakupowego.

- Proces cyfryzacji to obecnie największa szansa dla badań rynku. Dzięki technologii NORM Research & Consulting możemy jeszcze szybciej i bardziej efektywnie prowadzić projekty z zakresu badań konsumenckich. Firma jest jednym z liderów w zakresie tej technologii. Współpracuje z największymi producentami dóbr konsumenckich na świecie. Tego typu oprogramowanie stanowi idealne uzupełnienie portfolio produktowego GfK - mówi Debra A. Pruent, członek zarządu GfK odpowiedzialna za sektor Consumer Experiences.

Adrian Sanger, Global Head of Shopper w GfK, dodaje: – Dzięki inwestycji w NORM poszerzamy naszą ofertę badań konsumenckich dla firm z branży dóbr konsumpcyjnych, handlu i technologii. Połączenie informacji dotyczących zachowań konsumenckich z danymi pochodzącymi z oprogramowania Simstore umożliwia stworzenie pełniejszego obrazu nabywcy, co z kolei prowadzi do bardziej efektywnej optymalizacji półki sklepowej, kanału dystrybucji i doświadczeń konsumentów.Firma NORM Research & Consulting AB została założona w 2003 roku i zatrudnia 60 pracowników w biurach w Sztokholmie i Amsterdamie. Zarządzana przez założycieli, Andersa Örboma i Andreasa Lee, prowadzi globalne projekty dla międzynarodowych klientów, m.in. Unilevera, Carlsberga, Nestlé, Arla Foods i Philipsa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.