15.09.2020/21:39

Potężna rekrutacja Amazona. Gigant zatrudni 100 tys. nowych pracowników

Amazon chce zatrudnić 100 000 nowych pracowników w niepełnym i pełnym wymiarze czasu pracy na stanowiskach operacyjnych w USA i Kanadzie przed szczytem sezonu, który przypada przed świętami Bożego Narodzenia - ogłosiła firma w poniedziałek.

Firma zapowiada, że we wrześniu otworzy 100 nowych obiektów operacyjnych, w tym centra logistyczne, stacje dostawcze, centra sortowania i inne. Stany z najbardziej nieobsadzonymi stanowiskami to Arizona, Kalifornia, Kolorado, Illinois, Indiana, Kentucky, Maryland, Michigan, New Jersey, Ohio, Oregon, Pensylwania, Utah, Waszyngton, Wisconsin.

Zatrudnienie 100 tys. pracowników będzie uzupełnieniem 33 tys. miejsc pracy w branży technologicznej i korporacyjnej, na które firma ogłosiła rekrutację w zeszłym tygodniu, oraz 100 tys. pracowników, których firma zatrudniła w połowie kwietnia do obsługi rosnącej liczby zamówień wywołanej pandemią koronawirusa.

W szczytowym sezonie pandemii Amazon koncentruje się na bezpieczeństwie transakcji, na drugim miejscu na zdolności produkcyjnej, a na trzecim na prędkości wysyłki. Amazon zamierzał zatrudnić 200 tys. pracowników w szczycie sezonu 2019 – to wszystko w związku z nową usługą jednodniowej dostawy Prime.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także