04.05.2020/12:29

Gigantyczne kolejki do sklepów sieci Ikea! Polacy po majówce ruszyli na zakupy mebli

Sieć Ikea uruchomiła w poniedziałek 4 maja 11 swoich sklepów stacjonarnych po siedmiu tygodniach przerwy. W internecie natychmiast pojawiły się zdjęcia i filmy pokazujące ogromne kolejki Polaków czekających na możliwość wejścia do placówek handlowych sieci.

Jedno z nagrań, spod sklepu Ikea w Katowicach, opublikowane zostało na Twitterze przez dziennikarkę "Dziennika Zachodniego". Na filmiku widać, że niektórzy klienci nie zakryli nosa ani ust, a ponadto wiele osób nie przejęło się wymogiem zachowania dwumetrowego odstępu od innych klientów. Według "DZ" kolejka pod katowickim sklepem była długa na kilkaset metrów.

Filmik w ciągu paru godzin obejrzany został kilkadziesiąt tysięcy razy i był wyjątkowo chętnie udostępniany dalej - słowo "Ikea" szybko znalazło się na pierwszym miejscu na liście najpopularniejszych trendów na Twitterze w Polsce. Temat komentowany był w serwisie społecznościowym częściej niż np. głośna publikacja Onetu o rozważanej przez PiS dymisji prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak zauważa "Dziennik Zachodni", w sklepie Ikea w Katowicach przebywać może jednocześnie ok. 1,3 tys. klientów. Wynika to z rozporządzenia Rady Ministrów ustalającego tego rodzaju limit na poziomie jednej osoby na każde 15 mkw. powierzchni handlowej w obiekcie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AN1 04.05.2020

    Rozumiem, że to kolejka przed otwarciem i od razu wszyscy weszli do środka? Bo jeśli tak to żadna rewelacja. W długiej kolejce do Biedronki, w której się ustawiłam o 11:58, żeby wejść po godzinach dla seniorów stałam całe 3 min i cała kolejka weszła do sklepu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.