28.12.2020/11:35

GIS informuje o wycofaniu niektórych partii chipsów z sieci Aldi, Auchan i Tesco

Główny Inspektor Sanitarny opublikował ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Sieci Aldi, Auchan i Tesco wycofały niektóre partie chipsów o smaku wasabi ze względu na obecność niedeklarowanej gorczycy.

GIS został poinformowany o prowadzonym przez Intersnack Poland wycofaniu niektórych partii chipsów o smaku wasabi ze względu na obecność gorczycy niedeklarowanej na etykiecie produktu. Spożycie produktu przez osoby uczulone na gorczycę może wywołać u nich reakcję alergiczną. Wycofaniem objęte są chipsy o smaku wasabi, które były dostępne w sprzedaży w sieciach handlowych Aldi, Auchan i Tesco.

Firma Intersnack Poland po otrzymaniu informacji o zanieczyszczeniu gorczycą posypki o smaku wasabi podjęła niezwłoczne działania w celu identyfikacji produktów, do produkcji których ten składnik został użyty oraz zdecydowała o konieczności wycofania tych produktów z obrotu. W tym celu zwróciła się o wycofanie produktów przez odbiorców.

Wszystkie trzy sieci podjęły decyzję o wycofaniu produktów i poinformowały o niej na swoich stronach internetowych.

Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego, osoby z alergią na gorczycę nie powinny spożywać wskazanych w komunikacie partii produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także