25.05.2020/14:25

GIS nakazuje wycofanie ze sklepów w Polsce oleju ryżowego wyprodukowanego w Tajlandii

Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje proces wycofywania i działania podejmowane przez odbiorców oleju ryżowego Rizi. Na podstawie badań przeprowadzonych w Niemczech stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych i wysoki poziom oleju mineralnego.

Importerem wycofywanego oleju ryżowego Rizi jest holenderska spółka Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading. Produkt pochodzi z Tajlandii, numer partii oznaczony na opakowaniu to  RBHSSC11A, a data minimalnej trwałości upływa 11 marca 2021 r. Na podstawie tych wyników badań władze Niemiec uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny.

Holenderski podmiot Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading poinformował swoich odbiorców o ryzyku związanym z produktem. Państwowa Inspekcja Sanitarna nadzoruje proces wycofywania i działania podejmowane przez odbiorców produktu w Polsce.

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że konsumenci, którzy kupili produkt o wskazanym numerze partii, nie powinni go spożywać.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.