08.01.2019/10:42

GK Specjał rozpycha się na rynku hurtowym i przejmuje kolejne lokalizacje po konkurencji

Grupa Specjał uruchomiła nowy oddział w Radomiu przy ul. Tartacznej 3. Jeszcze do niedawna obiekt działał w ramach Grupy Bać-Pol. To nie wszystko, w planach rzeszowskiego Specjału jest uruchomienie wkrótce kolejnego oddziału w Zielonej Górze.

GK Specjał stara się wykorzystać problemy konkurentów i zdobyć dodatkowe udziały w polskim rynku hurtowym. - Rok 2019 zaczynamy od otwarcia kolejnego punktu sprzedaży hurtowej. 14 oddział firmy znajduje się w Radomiu - pisze w oficjalnym oświadczeniu Maciej Czerwiński, dyrektor marketingu w Grupie Specjał.

Grupa Specjał uruchomiła nowy oddział w Radomiu przy ul. Tartacznej 3. Jeszcze do niedawna obiekt działał w ramach Grupy Bać-Pol, której główna spółka - Bać-Pol SA, znajduje się obecnie w postępowaniu sanacyjnym.

- Rok 2019 zaczynamy od otwarcia kolejnego punktu sprzedaży hurtowej. 14 oddział firmy znajduje się w Radomiu - pisze w oficjalnym oświadczeniu Maciej Czerwiński, dyrektor marketingu w Grupie Specjał.

Obiekt dysponuje powierzchnią magazynową - 3 760 mkw., w tym chłodnią o powierzchni 580 mkw. W hali znajduje się 3 600 miejsc paletowych. Docelowo oddział ma współpracować z 167 producentami, a w swojej ofercie posiadać będzie 6500 SKU.

- Radom to kolejna po Ostrowcu Świętokrzyskim lokalizacja, w której Specjał otworzyła swój oddział. To potwierdzenie dobrej kondycji firmy, ale również kolejny krok do optymalizacji procesów logistycznych - komentuje otwarcie Maciej Czerwiński.

Jeszcze w ubiegłym roku w obiekcie w Radomiu działała spółka Marspol wchodząca w skład Grupy Bać-Pol. Hurtownia została jednak zlikwidowana w ramach procesu ograniczania działalności hurtowej rzeszowskiej firmy. Jeszcze wcześniej hurtownia należała do firmy Janików&Wim, przejętej przez Bać-Pol w 2010 roku.

Przejęcie hurtowni jest o tyle ciekawe, że budynek przy ul. Tartacznej 3 jest siedzibą spółki BP Inwest. Obecnie wszystkie udziały należą w niej do Beaty Bać. Do 2016 roku jedynym właścicielem spółki był Bać-Pol. BP Inwest, jak wynika z jej sprawozdań finansowych, jest franczyzobiorcę sieci Spar.

Co ciekawe, również nowa hurtownia Specjału w Ostrowcu Świętokrzyskim powstała w miejscu magazynu Bać-Polu. Obiekt wystartował we wrześniu 2018 roku, a do lipca zajmowała go firma należąca do Leszka Bacia.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.