25.02.2020/11:25

Glifosat, Salmonella i Listeria. GIS przebada 80 tys. próbek żywności

W tym roku przebadanych zostanie ok. 80 tys. próbek żywności. Jak zapowiada Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS), w planach są m.in. dodatkowe badania kasz, płatków i mąki, związane z doniesieniami o obecności glifosatu w produktach zbożowych - podaje serwis biznes.interia.pl.

W 2020 r. utrzyma się zwiększona liczba pobieranych próbek jaj do badań w kierunku Salmonelli. Jan Bondar zdradza, że zaplanowane zostały dodatkowe badania produktów gotowych do spożycia, w tym mrożonek, które mogą być potencjalnie spożywane na surowo i zbadanie ich w kierunku Listeria monocytogenes.

W Interii czytamy, że plan GIS zakłada pobieranie próbek jak najbliżej producenta i importera, aby w przypadku stwierdzenia przekroczeń, móc reagować jeszcze przed końcem terminu ważności produktów.

Czytaj więcej na biznes.interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.