28.01.2020/12:34

Głosowanie nad układem w Piotrze i Pawle - szczegóły zgromadzenia wierzycieli

Już 21 lutego wierzyciele Piotra i Pawła będą głosować nad układem i zadecydują tym samym o przyszłości trzech spółek tworzących sieć. Zadłużony detalista proponuje spłatę 10 proc. wierzytelności głównej oraz zaspokojenie 5 proc. wierzytelności ubocznych, w tym odsetek oraz kosztów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Czy się mylę? 20.02.2020

  Skoro PiP kupili bogaci z RPA za przysłowiowe 1 zł, to chyba mieli w zamiarze uregulować uczciwie długi spółki? Sam VAT do zapłacenia za towar to 23%, dochodowy 19%, do tego surowce, praca, leasingi, dowiezienie. O jakich 10% oni mówią? Do kogo te teksty?

 • Kpina 30.01.2020

  Mi franczyzobiorca Piotra i Pawła zalega od 2 lat ponad 15 tys. netto bez odsetek. Mam Sądowy nakaz zapłaty z klauzula wykonalności, którym mogę sobie podetrzeć 4 litery, bo ci najwięksi zrobią sobie jakieś głosowanie i odzyskaja część kasy, a inni jakieś drobne. Prawo w Polsce nie chroni małych przedsiębiorców, a to jest żywy przykład.

 • fryc 29.01.2020

  a mnie jedno interesuje.upadłe spółki x,y,z spłacają grosze,a właściciele dalej pozostają z milionami.takie prawo czy zły tok rozumowania czy coś jeszcze?
  ciekawe co będzie z getin bankiem?to samo?0, 2,5,10%

 • Taki interes 28.01.2020

  Proszę tylko pamiętać ze Franczyzobiorcy spłacają 100% swoich wierzytelności wobec wszystkich Spółek Piotra i Pawła a 100 to nie 10!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.