27.03.2018/14:11

GLS uruchamia nowe centrum dystrybucji. Firma postawi na e-commerce w Warszawie

Firma GLS oficjalnie uruchomiła nowe centrum dystrybucyjne w Wypędach pod Warszawą. Obiekt jest odpowiedzią na rosnące wymagania klientów związane m.in. z rozwojem e-commerce w stolicy.

Nowy magazyn rozpocznie działalność operacyjną od 9 kwietnia br. 27 marca odbyło się oficjalne otwarcie obiektu. To jedno z największych centrów dystrybucyjnych firmy GLS w Polsce. Ma 7,6 tys. mkw. powierzchni użytkowej i zajęło działkę o powierzchni 5,7 ha.

Jak powiedział Tomasz Kroll, dyrektor zarządzający GLS, inwestycja powstała jako odpowiedź na potrzeby klientów. na celowniku ich ekspansji znajduje się Warszawa, stąd decyzja o budowie dużego centrum w strategicznej lokalizacji. 

Centrum jest 33. taką placówką GLS na terenie Polski. Docelowo, do 2020 roku, powstać może nawet 49 obiektów.

Budowa inwestycji ruszyła w lipcu 2017 roku. Za realizację projektu odpowiadała firma Panattoni. W ramach inwestycji powstało 160 bram kurierskich i 16 bram do rozładunku, a także 6,6 tys. mkw. powierzchni kurierskiej. Na potrzeby firmy zrealizowano powierzchnie biurowe - ok. 1 tys. mkw. 

GLS ma możliwość dalszej rozbudowy centrum. Docelowo powstać może nawet 10 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 38 tys. mkw. powierzchni placów manewrowych (obecnie jest to 20 tys. mkw.). Ewentualna rozbudowa pozwoli na zwiększenie mocy przerobowych do 160 tys. paczek dziennie. Obecnie GLS może wysyłać z centrum 80 tys. paczek dziennie.

Inwestor użył 1267 m sześc. betonu na posadzkę i zewnętrzne nawierzchnie, a także 346 m sześc. na fundamenty. Stalowa konstrukcja hali waży aż 270 tys. kg. Do podbudów potrzeba było 18,7 tys. m sześc. piasku i kruszywa, a do ocieplenia dachu 834 m sześc. wełny. Dodatkowo użyto 4,5 tys. mkw. płyt warstwowych ściennych i 18 tys. m sześc. Kostki betonowej. Prace poprzedziło wywiezienie 24,5 tys. m sześc. ziemi.

Zaawansowane centrum dystrybucji przesyłek kurierskich w Wypędach zostało zrealizowane przez Panattoni Europe, lidera rynku powierzchni przemysłowych w Europie. Jest obiektem typu BTO (build-to-own) i BTS (build-to-suit) - został wykonany na własność, zgodnie z wymaganiami GLS Poland. Dzięki temu firma kurierska otrzymała dokładnie tyle przestrzeni, ile potrzebuje oraz tak zaaranżowaną, by móc ją jak najefektywniej wykorzystać.

Centrum dystrybucji przesyłek jest pierwszą inwestycją dewelopera dla GLS Poland.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.