06.04.2020/12:41

PIH: Godziny dla seniorów paraliżują funkcjonowanie części sklepów. Potrzebna korekta przepisów

Sygnały napływające do Polskiej Izby Handlu po kilku pierwszych dniach funkcjonowania rozwiązań tworzących w sklepach godziny tylko dla seniorów pomiędzy 10 a 12 wskazują, że jakkolwiek intencje ustawodawcy były w tym wypadku podyktowane względami bezpieczeństwa i troską o osoby starsze, to w praktyce rozwiązanie wymaga w najlepszym razie korekty.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Barbarella 28.10.2020

  Przecież seniorzy i tak cały dzień szwedają się po sklepach i łażą do kościoła - tylko takie rozrywki w tym wieku zostają. ... Nie wspomnę o tym , że maseczki noszą na brodzie , bo już nie potrafią złapać tchu ze względu na otyłość. Większość starych kobiet jest bardzo otyła. No i koło się zamyka - otyłość jest właśnie spowodowana konsumpcją artykułów przeniesiony chyba ze sklepu , po którym seniorzy łażą non stop. Potem siedzenie w kościele - czyli brak ruchu przez godzinę. Tyle w temacie.

 • Maciej 01 12.04.2020

  To was trzeba wszystkich leczyć i izolować a nie naród cały ,(...) ja nie mogłem wejść do sklepu o 11 a dwóch (...) weszło po piwo i wódkę ....jesteście (...)

 • Jarek 67 08.04.2020

  No tak , liczy się tylko mamona , a gdzie w tym wszystkim szacunek dla naszych seniorów . Nie potraficie i nie chcecie im poświęcić nawet tych dwóch godzin dziennie ? To pieniądz i własna wygoda jest dla was ważniejsza ? Życzę wszystkim tym , którzy tak tu narzekają , żebyście na starość też byli tak traktowani jak teraz traktujecie ludzi starszych .Jest mi wstyd za was , że nie potraficie uszanować pokolenia , które musiało przeżyć wojnę i traciło życie , żebyście dziś siedząc na dupie w domu mogli pisać takie bzdury . Ciekaw jestem jak się teraz czują wasi dziadkowie i rodzice ?

 • iwa2 07.04.2020

  U mnie w markecie w godzinach dla seniorów chodzą właśnie oni bo tylko ich możemy wpuszczać. Ale..... Oni nie robią szybko zakupów, tylko robią sobie sp[acery po 1 godznę lub dłużej / bo to czas dla nich... Absolutnie nie liczą się z tym, że kolejka emarytów czeka przed sklepem.... Bo im się należy... Tym, którzy w tym momencie są w sklepie... Reszcie już nie..... To bardzo przykre, że jedna grupa wiewkowa nie potrafi utrzymać solidarniści....

 • ja1 07.04.2020

  65+i tak chodzą na zakupy cały dzień blokują kolejki dla tych co pracują ! bo im wolno a TY jak pracujesz to masz ograniczenia super rozwiązanie pogratulować !

 • Nick1 07.04.2020

  A kogo to obchodzi w pisie. Dla nich najważniejsze jest zrobić wybory, jak najbardziej pokręcone aby łatwiej było oszukiwać. A konstytucja ? - kto z pisu wie co to jest ?

 • gija888 06.04.2020

  Bubel prawny, bardzo dużo niejasności, zrobiony na kolanie bez konsultacji z branżą, potrzebna korekta i to już!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.