20.04.2020/12:09

Google chce mieć własną kartę płatniczą Google Card

Google dołącza do grona podmiotów zainteresowanych posiadaniem "własnej" - fizycznej oraz wirtualnej - karty płatniczej. O sprawie donosi technologiczny serwis "Tech Crunch".

Portal opublikował kilka grafik przedstawiających kartę Google'a i - jak zapewnia - potwierdził ich autentyczność. Na obrazkach widać logotypy firmy Visa, ale również partnerów bankowych: Choice Bank, CITI, czy Stanford Federal Credit Union. To oznacza, że Google prawdopodobnie - przynajmniej na tym etapie - nie zrezygnuje z "pośredników" bankowych, nawet jeśli długofalowo chciałby obrać podobną strategię.

Jak zauważa "Tech Crunch", dzięki kartom płatniczym Google będzie w stanie rozszerzyć zasięg swojej usługi Google Pay i tym samym zyskać szanse w walce z Apple i jego produktami (Apple Pay, Apple Card).

Na razie nie wiadomo, kiedy ani na jakich rynkach rozpocznie się oficjalny pilotaż karty płatniczej Google'a. Jednak po stopniu zaawansowania prac nad projektem można spekulować, że testy rozpoczną się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że Google próbował już kiedyś swoich sił w obszarze kart płatniczych. Plastiki powiązane z usługą Google Wallet dostępne były w latach 2013-2016 w Stanach Zjednoczonych, nie udało im się jednak zawojować rynku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.