30.09.2020/09:05

Gracze regularnie podjadają i piją podczas gry. Jak mogą skorzystać na tym producenci przekąsek?

Aż 80 proc. osób grających w gry komputerowe sięga w trakcie takiej rozrywki po napoje i przekąski – wynika z analizy firmy Newzoo. Marki spożywcze mogą zainteresować się tym kanałem dotarcia do konsumentów.

Regularnie konsumuje podczas gry 73 proc. graczy z Europy Zachodniej. Najpopularniejszymi przekąskami są chipsy, krakersy i inne słone produkty. Gracze stają się więc istotną grupą docelową działań marketingowych marek sprzedających produkty spożywcze.

Gaming marketing to jeden z najważniejszych trendów w świecie reklamy i komunikacji. Grami wideo pasjonują się w Polsce miliony ludzi, w szczególności młodych, do których coraz trudniej dotrzeć za pośrednictwem klasycznych kanałów komunikacji marketingowej. Aby skutecznie się z nimi komunikować warto postawić na dialog w ramach naturalnych dla nich platform - poprzez kanały influencerów, platformy streamingowe czy sponsoring gamingowych turniejów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także