16.01.2019/12:11

Grupa byłych pracowników Biedronki przegrała proces wytoczony Jeronimo Martins

Sąd Okręgowy w Elblągu oddalił powództwo ośmiorga byłych pracowników Biedronki w sprawie przeciwko Jeronimo Martins. Żądali przeprosin i zadośćuczynienia – muszą zapłacić koszty procesowe – informuje Radio Olsztyn.

Sąd Okręgowy w Elblągu w niejawnym postępowaniu z powództwa ośmiorga byłych pracowników sieci Biedronka przeciw Jeronimo Martins oddalił powództwo i obciążył większość powód kosztami zastępstwa procesowego w wysokości 2,7 tys. zł. Uzasadnienie wyroku także było niejawne – informuje Radio Olsztyn.

Byli pracownicy Biedronki domagali się przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości od 11 do 40 tys. zł za pracę w warunkach urągających ich godności. Sędzia Bożena Czarnota nie uznała tych roszczeń i oddaliła powództwo. Strona pozywająca chce po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem odwołać się od wyroku.

Czytaj więcej na stronie ro.com.pl

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Pracownik 24.03.2019

  W obowiązkach pracownika nie ma informacji ze kasjer ma dbać o otoczenie sklepu...odśnieżaniem zajmują się firmy zewnętrzne...prawo pracy, bhp itp są nagminnie łamane i nikt nic z tym nie robi...

 • Darc 17.01.2019

  A dlaczego niby pracownik nie może odśnieżać parkingu? Przecież to też praca jak każda inna. Ja np. lubię odśnieżać.

 • elbląg 17.01.2019

  Elbląg...

 • BIEDRON 16.01.2019

  Tak jest ma każdej biedronce nikt o tym nie mowi media maja to w dupie a w biedronce ludzi traktuje się jak niewolników do pracy. Musimy robić wszystko od sprzedawania towaru do odśnieżania parkingu. Bo biedronka tnie koszty na pracownikach

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.