05.11.2018/15:37

Grupa Canpack finalizuje potężne inwestycje zagraniczne

Grupa Canpack, globalny producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, a także butelek i zamknięć koronowych pod koniec października uruchomiła greenfieldową fabrykę aluminiowych puszek napojowych w Nuh, w Indiach oraz drugą linię produkcyjną w Bukareszcie.

Grupa Canpack zainwestowała blisko 120 mln euro w oba nowe przedsięwzięcia, które znacząco zwiększają jej zdolności produkcyjne oraz oferują szeroki asortyment przyjaznych, w pełni podlegających recyklingowii bezpiecznych opakowań wysokiej jakości. Ponadto nowe inwestycje mają istotny wpływ na wzrost zatrudnienia – w obu lokalizacjach utworzonych zostało ponad 240 miejsc pracy.

Zarówno fabryka Canpack w Bukareszcie, jak i nowy zakład produkcyjny Canpack w Indiach funkcjonują z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem recyklingu oraz oszczędności wody, energii i surowców.

– Rosnący popyt na w pełni poddające się recyklingowi opakowania aluminiowe, a także prognozy wskazujące na znaczący potencjał wzrostu rynków w Indiach i Rumunii, wpłynęły na decyzję o rozszerzeniu działalności w tych krajach. Jest to również odpowiedź na potrzeby naszych globalnych klientów. Obie inwestycje nie tylko zwiększyły zdolności produkcyjne Grupy, ale także wzmocniły naszą pozycję na rynku opakowań napojowych w Europie i Azji. Decyzje o inwestycjach podjęliśmy mając na uwadze zrównoważony rozwój naszej firmy w perspektywie długoterminowej – powiedział Herman Nicolaas Nusmeier, prezes zarządu Canpack.

Rosnące w ostatnich latach zapotrzebowanie na produkty firmy wpłynęło na decyzję o zwiększeniu inwestycji Grupy Canpack, co zaowocowało kolejnymi projektami. W ciągu ostatnich trzech lat firma uruchamiała po dwie fabryki rocznie i dziś prowadzi operacje w 18 krajach, sprzedając swoje wyroby łącznie do ponad 100 krajów na całym świecie.

Grupa Canpack, z siedzibą w Krakowie, jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz butelek i zamknięć koronowych. Firma zatrudnia ponad 6 500 osób na całym świecie i prowadzi operacje w 18 krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.