07.01.2020/15:17

Grupa Canpack przystąpiła do inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju UN Global Compact

Grupa Canpack podjęła decyzję o przystąpieniu do inicjatywy UN Global Compact. Zaangażowanie w działania tej światowej organizacji, angażującej biznes w realizację celów zrównoważonego rozwoju, jest równoznaczne z deklaracją podjęcia aktywnych działań w tym obszarze oraz wypełniania Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs).

– Myśląc i działając w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, uznajemy naszą odpowiedzialność jako pracodawcy, producenta opakowań, członka lokalnej społeczności i partnera biznesowego. Nasze trzy filary zrównoważonego rozwoju – Care. Sustain. Recycle – w czytelny sposób definiują kierunek działań Canpack oraz odzwierciedlają oczekiwania wszystkich interesariuszy firmy. Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy i wspólnie podejmować działania na rzecz globalnej gospodarki oraz lokalnych społeczności, w których prowadzimy działalność – podkreślił Roberto Villaquiran, CEO Grupy Canpack.

United Nations Global Compact to największa, światowa inicjatywa, wzywająca firmy do tworzenia strategii i działań w oparciu o dziesięć uniwersalnych zasad, dotyczących praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Od 2000 roku do Inicjatywy przystąpiło już ponad 13 500 członków ze 170 krajów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.