14.12.2016/10:27

Grupa Carrefour będzie miała nowego prezesa

Carrefour rozpoczął poszukiwania osoby, która zastąpi Georgesa Plassata na stanowisku prezesa grupy - donosi francuskie "Le Figaro". Następca Plassata ma zostać wybrany w ciągu sześciu miesięcy, a pracę w nowej roli rozpocząć w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Obecna kadencja Plassata na stanowisku prezesa grupy Carrefour kończy się w połowie 2018 r. Francuskie media spekulują, że opuści on fotel szefa z powodu pogarszającego się stanu zdrowia i podeszłego wieku (ma blisko 70 lat). Nie wiadomo jeszcze, kto zostanie następcą Plassata - czy menedżer już pracujący w strukturach firmy, czy może ktoś z zewnątrz.

Według "Les Echos", w gronie potencjalnych sukcesorów prezesa grupy Carrefour wymieniani są m.in.: Pierre Bouchut, były dyrektor finansowy grupy, a ostatnio szef belgijskiego oddziału Delhaize; Pascal Clouzar, prezes Carrefoura w Hiszpanii; Bernardo Sanchez Incera, szef Societe General, oraz Alain Caparros, szef Grupy Rewe.

W skład Komitetu Nominacyjnego wchodzi pięć osób: dwóch reprezentantów głównych akcjonariuszy Carrefoura oraz trzech niezależnych dyrektorów. W procesie wybory nowego prezesa pomagać będzie obecny szef grupy, jak również firma doradcza Egon Zehnder.

Georges Plassat jest prezesem i dyrektorem generalnym Grupy Carrefour od maja 2012 r. W połowie 2015 r. wybrany został na drugą kadencję na tych stanowiskach. Gdy Plassat obejmował najważniejsze funkcje w grupie, pojedyncze akcje Carrefoura na giełdzie w Paryżu warte były ok. 15 euro. Dziś jest to ok. 23 euro, w roku ubiegłym za jeden papier płacono nawet powyżej 30 euro.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w pięciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw. W całej grupie Carrefour, obecnej w 35 krajach, zrzeszonych jest ok. 12,3 tys. sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.