22.06.2018/09:46

Grupa Damix przejmuje francuskiego producenta wózków

Polska firma zamierza kupić 70 proc. akcji firmy Caddie. Ma na ten cel wydać kilkanaście milionów euro i dzięki temu stać się wiceliderem na europejskim rynku producentów wózków sklepowych.

O sprawie pisze Puls Biznesu. Damix to firma, która powstała w latach 90 na bazie upadającej Fabryki Akcesoriów Meblowych. Firma z kujawsko-pomorskiego Rypina sprzedaje wózki sklepowe w Europie, oraz w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Z kolei Caddie to marka, której początki sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. Caddie produkuje nie tylko wózki sklepowe, ale także te używane na lotniskach czy w hotelach. W 2017 roku wyprodukowała ich ok. 200 tys.

Jak zapowiadają przedstawiciele Damixu do przejęcia dojdzie najprawdopodobniej na przełomie lipca i sierpnia. Uzyskano już wszystkie niezbędne pozwolenia.

Jak informuje Puls Biznesu zeszłoroczne przychody Grupy Damix sięgnęły 44,5 mln euro, w przypadku Caddie wyniosły one 30,5 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.