13.05.2021/08:15

Grupa Eurocash pod kreską po pierwszym kwartale. Spadły przychody i EBITDA

Eurocash w pierwszym kwartale 2021 roku miał sprzedaż na poziomie 5,81 mld zł. To spadek o prawie 2 proc. w stosunku rocznym. Firma tłumaczy to zeszłoroczną „górką” podczas marcowego szału zakupowego. Zysk EBITDA spadł z kolei o 8 proc. – do 115,9 mln zł. To efekt gorszych wyników segmentu detalicznego.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Lui Am 14.05.2021

    Czas poszukac naiwniakow na Ukrainie lub Bialorusi . Polska dla nich juz umarla !

  • Lui 13.05.2021

    Czy ktoś potwierdzi zmiany w Eurocsh Franczyza na stanowisku Dyrektora Generalnego? Czy misja Pani Ewy B. została zakończona?

  • Hmmm hn 13.05.2021

    Ta firma naprawdę musi się zmienić jeżeli chce dorównać konkurencji na rynku detalicznym. Wciąż zachowują się jakby byli lokalnymi bossami mogącymi dyktować zawyżone ceny swoich produktow i jakby konkurencji nie było. A konkurencja jednak jest i to bardzo mocna.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także