17.04.2020/22:57

Grupa Eurocash zakończyła integrację Eurocash Dystrybucja i Eurocash Alkohole

Grupa Eurocash oficjalnie zakończyła jeden z największych i najbardziej złożonych swoich projektów, czyli połączenie Eurocash Dystrybucja i Eurocash Alkohole. Dzięki temu połączeniu – jak zapewnia dystrybutor – powstała „największa firma dystrybucyjna na rynku sklepów niezależnych, która łączy w sobie innowacyjne podejście do handlu z doświadczeniem w sprzedaży alkoholi.”

Dzięki integracji Eurocash Dystrybucja i Eurocash Alkohole detaliści, korzystający na co dzień z oferty spożywczej grupy, zyskali dostęp do pełnego asortymentu produktów alkoholowych. Z kolei przedsiębiorcy, którzy do tej pory korzystali z oferty alkoholi, od teraz mają też możliwość zamawiania różnorodnego asortymentu spożywczego. Połączenie pozwoliło firmie na uproszczenie systemu dostaw oraz na dostęp do wielu atrakcyjnych ofert, gazetek promocyjnych czy programów wspierających sprzedaż.

Dystrybucję alkoholi od placówek Eurocash Alkohole przejęła sieć hurtowni Eurocash Dystrybucja. Michał Supkowski, dyrektor operacyjny w grupie zapewniał portal wiadomoscihandlowe.pl w grudniu 2019 r., że wszystkie placówki tego formatu posiadają koncesję na hurtową sprzedaż alkoholu. Połączenie obu spółek było dla Grupy Eurocash ważnym elementem optymalizacji kosztowej segmentu hurtowego.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • III sobieski 22.04.2020

    No jeszcze tylko odrobinę zwolnień i gotowe, eca zagarnęło rynek wódką z bagażnika i cenami po bandzie, teraz dystrybucja będzie się panoszyć, ale ich kosmiczny cennik powinien troszkę ożywić konkurencję. Pamiętajcie drodzy sklepikarze monopol jednego gracza to wasze bankructwo, zwłaszcza że ten oto buduje wam konkurencyjną sieć sklepów własnych.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.