04.04.2017/15:12

Grupa Ferrero umacnia się na pozycji trzeciego światowego producenta wyrobów czekoladowych

W ciągu trzech lat całość naszego zaopatrzenia w kakao, cukier trzcinowy i orzechy laskowe będzie pochodziła ze zrównoważonych źródeł - podała firma Ferrero International, trzeci pod względem wielkości światowy producent wyrobów czekoladowych.

Skonsolidowane obroty Ferrero w roku obrotowym 2014/2015 wzrosły o 13,4 proc. do 9,54 mld euro. Polski oddział też zanotował dwucyfrowy wzrost sprzedaży.- W trudnej sytuacji międzynarodowej Grupa nadal uzyskuje świetne wyniki sprzedaży m.in. w Azji, na Bliskim Wschodzie czy w krajach Ameryki Północnej. Także na rynkach europejskich, takich jak Polska, Wielka Brytania i Niemcy, osiągnęliśmy doskonałe rezultaty – podkreślił w komunikacie prasowym Giovanni Ferrero, chief executive oficer Ferrero International, producenta wyrobów takich marek, jak Nutella, Tic Tac, Kinder i Rafaello.

Polski oddział Ferrero wysoko plasuje się w wewnętrznych rankingach Grupy. Jak powiedział na konferencji prasowej Enrico Bottero, dyrektor generalny Ferrero Polska Commercial, w ciągu ostatnich dwóch lat koncern zainwestował w Polsce ponad 400 mln zł. Zakład w Belsku Dużym na Mazowszu jest teraz trzecim pod względem wielkości zakładem w Grupie, a Ferrero planuje dalsze inwestycje i rozbudowę. Zakład w Belsku Dużym zatrudnia blisko 1500 osób i jest jednym z najważniejszych ogniw ogniw w całym łańcuchu dostaw na rynki Europy i świata.

W 2015 r. Grupa sukcesywnie realizowała kolejne inwestycje, które zwiększyły potencjał linii produkcyjnych, m.in. w Polsce, we Włoszech i w Niemczech. Inwestycje w rozwój zakładów przeprowadzono też w Indiach, w Brazylii i w Chinach. Ich wartość wyniosła, 5,8 proc. wartości obrotów Grupy. Ferrero przejęło też turecką Grupę Oltan (lider przetwórstwa orzechów laskowych na tamtejszym rynku) i angielską spółkę Thornstons Plc. specjalizującą się w wyrobach czekoladowych.

Dzięki przejęciom Ferrero International awansowało na trzecią pozycję światowych producentów wyrobów czekoladowych (pierwszy jest Mars Inc., a za nim Mondelez International).

Ferrero właśnie ogłosiło najnowszy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. Grupa jest także jednym z sygnatariuszy Nowojorskiej Deklaracji o Lasach – porozumieniu, którego celem jest całkowite zaprzestanie deforestacji, czyli wylesiania, do 2030 roku.

Szczególny nacisk na działania społeczne Grupa Ferrero kładzie też na rynkach lokalnych, na których jest obecna. Jednym z flagowych projektów Grupy jest Kinder+Sport, którego celem jest promowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, oraz ich rodzin. W projekt jest już zaangażowanych 25 krajów. W 2015 r. program rozszerzył swoją działalność w kolejne cztery kraje i zachęcił do udziału w różnego rodzaju aktywnościach pond 4 mln dzieci. Dotychczas Grupa zrealizowała 3105 wydarzeń, a w cały program zainwestowano już 10,6 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.