10.12.2018/08:41

Grupa Inco ukarana za utrudnianie kontroli UOKiK

Sąd apelacyjny wydał prawomocne orzeczenie, zgodnie z którym Grupa Inco musi zapłacić 2 mln złotych kary za utrudnianie kontroli UOKiK z 2010 roku - pisze Puls Biznesu.

Chodzi o podejrzenie nielegalnego ustalania cen minimalnych produktów z dystrybutorami. UOKiK kontrolował firmę w 2010 roku poszukując dokumentów, które potwierdziłyby te przypuszczenia.

W czasie kontroli jeden z dyrektorów firmy usunął dokument "Minimalne ceny gazetkowe". Zdaniem UOKiK było to działanie, którego celem było usunięcie ważnego dowodu w sprawie. Tymczasem wystarczyło przenieść go z folderu "kosz". Oprócz tego kontrolerzy jeszcze wcześniej dostali plik w formie papierowej.

Mimo to prezes UOKiK nałożył na firmę 2 mln złotych kary. Wieloletnia batalia sądowa zakończyła się ostatecznie przyznaniem racji urzędowi. Oprócz tego Inco musiało w 2017 roku zapłacić 2 mln złotych kary za zmowę z dystrybutorami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.