24.10.2018/16:51

Grupa Lotos miała wstępnie 1,04 mld zł EBITDA w III kw. 2018 r.

Grupa Lotos w III kw. 2018 r. miała 8,34 mld zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 0,87 mld zł zysku operacyjnego i 1,04 mld zł EBITDA – poinformowała spółka, powołując się na wstępne dane.

Szacunkowy skonsolidowany wynik operacyjny (według metodologii LIFO), powiększony o amortyzację po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczona EBITDA LIFO), ukształtował się na poziomie 0,89 mld zł, w tym szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu produkcji i handlu to 0,69 mld zł, zaś szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu wydobywczego - 0,22 mld zł.

Negatywny wpływ na wynik segmentu wydobywczego miał postój remontowy na obszarze Sleipner. Spółka zastrzega, że zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu za trzy kwartały 2018 roku zapowiadana jest na 30 października 2018 roku.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły w 2017 roku 24,18 mld zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.