14.09.2016/14:25

Grupa Lotos może zapłacić nawet 30 mln zł podatku handlowego

Grupa Lotos szacuje, że w tym roku zapłaci około 7,5-8 mln zł z tytułu podatku od sprzedaży detalicznej - informuje PAP.

Według nieoficjalnych szacunków Grupa Lotos może zapłacić pomiędzy 20 a 30 mln zł rocznie w ramach nowej daniny.

Aktualnie w sieci Lotos działają łącznie 479 stacje, z czego 294 stacje własne (w tym 20 stacji autostradowych, tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych, 152 stacji segmentu premium i 122 stacji segmentu ekonomicznego Lotos Optima) oraz 185 stacji franczyzowych (w tym 109 stacji segmentu premium i 76 stacje segmentu ekonomicznego Lotos Optima).

Grupa Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. Firma wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Lotos to także sieć 479 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.