24.11.2020/08:10

Grupa Metro, właściciel hurtowni Makro, będzie miała dwóch dyrektorów generalnych

Christian Baier, dyrektor finansowy Metro AG i Rafael Gasset, dyrektor operacyjny w firmie, począwszy od 1 stycznia 2021 r. "na okres przejściowy" będą wspólnie dyrektorami generalnymi grupy (tzw. joint-CEOs). Zastąpią w tej roli Olafa Kocha, który wraz z końcem roku opuści Metro.

Koch już kilka miesięcy temu zapowiedział pożegnanie się z niemieckim dystrybutorem i hurtownikiem, od tamtej pory trwają poszukiwania nowego szefa grupy. Dotychczas nie udało się go znaleźć, stąd pomysł wyznaczenia na okres tymczasowy dwóch dyrektorów generalnych spośród ścisłego kierownictwa Metro, czyli osób obeznanych z firmą.

Metro twierdzi w komunikacie, że poszukiwania nowego CEO przebiegają "zgodnie z planem". Rada nadzorcza firmy wskazuje, że ogłoszenie sukcesora planowane jest "w najbliższych miesiącach".

W zarządzie Grupy Metro, oprócz Baiera i Gasseta, w dalszym ciągu znajdować będą się Eric Poirier, były szef Makro Cash&Carry Polska, oraz Andrea Euenheim.

Christian Baier z Grupą Metro związany jest od 2011 r., a do kierownictwa firmy dołączył w listopadzie 2016 r. Jego obecna kadencja w zarządzie wygasa na koniec września 2025 r.

Rafael Gasset trafił do Metro w 2008 r., a w kwietniu 2020 r. trafił do zarządu. Jego kadencja zakoczy się w marcu 2023 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także