01.06.2017/11:48

Grupa Muszkieterów inwestuje w edukację i nowe technologie

30 maja br. rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. Grupa Muszkieterów wpisuje się w nurt społecznej odpowiedzialności biznesu, wdrażając liczne programy wspierające rozwój lokalnych społeczności. Wśród działań Grupy na rzecz zrównoważonego rozwoju w regionie wyróżnić należy m.in. wsparcie ekonomii współdzielenia wśród pracowników, czy zaangażowanie w podnoszenie standardów kształcenia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Z danych GUS wynika, że na koniec 2016 r. w województwie wielkopolskim było ponad 133 tys. studentów, z czego w samym Poznaniu blisko 122 tys. Studenci stanowią ponad 22 proc. mieszkańców Poznania. Jest to duża część społeczności lokalnej, dlatego z myślą o niej, Grupa Muszkieterów wraz z Uniwersytetem Ekonomicznych w Poznaniu (UEP) realizuje szereg działań. W marcu br. Muszkieterowie otworzyli Shop Lab, czyli Laboratorium Marketingowego Wsparcia Procesów Innowacyjnych. Ta sfinansowana przez firmę interaktywna pracownia ułatwia przyszłym handlowcom zrozumienie mechanizmów, jakimi rządzi się sprzedaż detaliczna i co kieruje zachowaniami konsumentów w przestrzeni wewnątrzsklepowej. W Laboratorium studenci mogą korzystać z najnowocześniejszych i innowacyjnych sprzętów, jak np. okulary typu „eye tracker”. Służą one do badania sposobu oglądania ekspozycji przez klienta.

Otwarcie Shop Lab to kolejny etap współpracy Grupy Muszkieterów z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Grupa wsparła już kształcenie zawodowe studentów, organizując w 2016 r. na UEP cykl 8 otwartych wykładów pt. „Nowoczesne metody zarządzania w handlu”. Łącznie wzięło w nich udział ponad 400 studentów. Osoby, które uczestniczyły w przynajmniej 6. spotkaniach, a było ich ponad 150, otrzymały certyfikat ukończenia kursu sygnowany przez Grupę Muszkieterów i UEP oraz zostały zaproszone do wzięcia udziału w rekrutacji na płatne trzymiesięczne staże w centrali Grupy.

– Dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierających edukację stanowi podstawę dla podnoszenia profesjonalizacji przyszłych pracowników. Działania realizowane na rzecz studentów UEP są dla nas bardzo ważne, ponieważ mówimy o grupie przyszłych pracowników handlu. Jako jeden z największych pracodawców tej branży czujemy się zobowiązani do dbania o ich odpowiednie przygotowanie – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów – Zależy nam na tym, by mieli dostęp do wiedzy praktycznej i poprzez doświadczenia własne poznawali standardy handlu detalicznego. Wierzymy, że zarówno warsztatowe zajęcia w pracowni Shop Lab na Uniwersytecie, jak i finansowane przez nas staże zapewnią im dobre przygotowanie i umożliwią odpowiedni start w zawodzie – dodaje.

Grupa Muszkieterów podejmuje szereg działań, które mają na celu ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne Wielkopolski. Nowy biurowiec centrali Grupy Muszkieterów, znajdujący się w Swadzimiu pod Poznaniem, został zaprojektowany tak, by między innymi maksymalnie ograniczyć zużycie wody i energii elektrycznej. Budynek otrzymał certyfikat „Zielone Biuro”, przyznawany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska, która wyróżnia firmy podejmujące działania na rzecz ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko. Podobne rozwiązania zostały wprowadzone w centrum logistycznym, znajdującym się w sąsiedztwie głównej siedziby firmy, gdzie zastosowano nowoczesne technologie, takie jak informatycznie sterowany system zużycia dwutlenku węgla do dystrybucji mrożonek czy instalacje oświetleniowe LED.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.