11.12.2018/09:03

Grupa Muszkieterów modernizuje i przenosi sklepy. Intermarche i Bricomarche bliżej klienta

Sklepy Intermarché i Bricomarché w Ostrowie Wielkopolskim zmieniły lokalizację. Sklepy znajdują się obecnie przy ul. Poznańskiej 30 i 32, w bliższej odległości od centrum miasta niż wcześniej. Oficjalne otwarcie Intermarché w nowej lokalizacji odbyło się 7 listopada, a Bricomarché tydzień później – 14 listopada. To nie wszystko, markety są obecnie bardziej nowoczesne, mają większe sale sprzedaży – łącznie o ok. 1500 mkw. – szersze gamy produktów dostępnych dla klientów, a także parking na około 180 miejsc.

>> KLIKNIJ TUTAJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT PLANÓW GRUPY MUSZKIETERÓW W POLSCE <<

Grupa Muszkieterów przeprowadziła relokację i powiększyła sklep Intermarché w Ostrowie Wielkopolskim. Sala sprzedaży została rozbudowana o 400 mkw. i obecnie obejmuje aż 1700 mkw. powierzchni handlowej. Możliwość oferowania szerszej niż dotychczas gamy produktów, w tym m.in. bio, bezglutenowych, wegetariańskich, odżywek dla sportowców, a także delikatesowych oraz od lokalnych dostawców, to tylko niektóre korzyści związane z rozbudową obiektu.

Stworzony w nowym koncepcie market zapewnia 180 miejsc parkingowych, 1 dodatkową kasę – obecnie jest ich 7 – a także dłuższe taśmy boksów kasowych, które umożliwiają wyłożenie większej liczby towarów na taśmę, dzięki czemu zmniejszają kolejki przy kasach. Co więcej, w sklepie zostało zatrudnionych 10 nowych pracowników – obecnie pracuje tam 55 osób.

Nowy Intermarché oferuje m.in. szeroką gamę produktów świeżych, produkty od lokalnych dostawców, tradycyjne wędliny wyrabiane na miejscu, rozbiór mięsa na miejscu, szeroką ofertę win, dobieranych przez enologa Intermarché, produkty ekologiczne i bio, ryby i owoce morza na lodzie, szeroką ofertę produktów marek własnych, czy wypiek pieczywa ze świeżego ciasta.

Market Bricomarché powiększył salę sprzedaży aż o 1100 mkw. i obecnie wynosi ona 2500 mkw. Dzięki temu sklep oferuje szerszą gamę produktów z działów majsterkowanie i ogród. W nowej lokalizacji klienci mają również dostęp do nowo wybudowanej wiaty budowlanej, a także parkingu na 180 aut.

– Jesteśmy przekonani, że relokacja sklepów Intermarché i Bricomarché w Ostrowie Wielkopolskim wpłynie na wygodę klientów. Dzięki niej wprowadziliśmy bowiem liczne unowocześnienia i rozwiązania, takie jak, m.in. dostęp do szerszego asortymentu czy wygodniejsze kasy z dłuższymi taśmami – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Docelowo obok sklepów ma powstać także stacja paliw i myjnia samochodowa oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych.

Grupa Muszkieterów, działa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Firma jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2017 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły 7,1 mld złotych. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie około 13 700 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.