13.12.2019/08:16

Grupa TXM w restrukturyzacji traci jedną trzecią przychodów

Zarząd TXM w restrukturyzacji poinformował, że szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych na działalności kontynuowanej przez Grupę TXM w listopadzie 2019 r. wyniosła ok. 17 mln zł, co oznacza spadek o 35 proc. w porównaniu do listopada roku poprzedniego.

W ujęciu narastającym sprzedaż zrealizowana na działalności kontynuowanej przez Grupę TXM wyniosła ok. 202 mln zł tj. o 24 proc. mniej niż w roku poprzednim.

Sieć TXM na koniec listopada składała się z 282 sklepów własnych o łącznej powierzchni 69,7 tys. mkw., która była o 19 proc. niższa niż na koniec listopada 2018 r. – jest to sieć dla działalności kontynuowanej.

Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w listopadzie 2019 roku wyniosły ok. 0,4 mln zł, co oznacza spadek o 40 proc. w stosunku do listopada 2018 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego wyniosła ok. 5,3 mln zł i była o 15 proc. niższa w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Sprzedaż na działalności zaniechanej – działalności zagranicznej – wyniosła 14,7 mln zł co oznacza redukcję o 67 proc. r/r w ujęciu narastającym, natomiast w samym listopadzie 2019 roku nie realizowano sprzedaży zagranicznej, to oznacza spadek o 4,6 mln zł r/r. Na koniec listopada 2019 r. spółka nie prowadziła już działalności na rynkach zagranicznych, natomiast na koniec analogicznego okresu w roku ubiegłym funkcjonowało 47 sklepów o powierzchni 17,5 tys. mkw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.