10.12.2019/09:43

Grupa Żywiec na celowniku śląskiej skarbówki. W grę wchodzi 85 mln zł zaległego podatku

Śląski Urząd Celno-Skarbowy (ŚUCS) uznał, że w rozliczeniach podatkowych od osób prawnych za 2012 rok Grupa Żywiec niewłaściwie ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem opłat licencyjnych z Brandhouse Żywiec, a także koszty uzyskania przychodów związane z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych.

Grupa Żywiec poinformowała, że w oparciu o przedstawione wyliczenia ŚUCS, wysokość dodatkowego zobowiązania podatkowego z tytułu wskazanych nieprawidłowości wynosi około 52 mln zł z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych, oraz około 33 mln zł z tytułu odsetek.

Spółka nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w Wyniku Kontroli. 

Spółka podała, że nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w Wyniku Kontroli, dlatego nie zamierza skorzystać z prawa do złożenia korekty deklaracji podatkowych zgodnie z treścią ustaleń wyniku kontroli i na dalszym etapie kwestionować ustalenia kontroli celno-skarbowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.