10.01.2023/13:10

Grupa Żywiec podnosi kaucję za butelki. O 100 procent

Producent piwa od 2 lutego podniesie stawkę kaucji z 50 groszy do 1 złotego. To efekt wzrostu cen butelek u dostawców.

O sprawie pisze portal tvn24.pl. Kaucja będzie zatem wyższa aż o 100 proc.

Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec, powiedziała w rozmowie z TVN 24 Biznes, że ta decyzja wynika przede wszystkim ze wzrostu cen butelek u dostawców firmy.

Telewizja zapytała o ewentualnie zmiany również innych producentów piwa w Polsce. Kompania Piwowarska nie skomentowała sprawy. Z kolei Carlsberg nie odpowiedział do momentu opublikowania informacji.

Przypomnijmy, że szklane butelki wielorazowego użytku do pojemności 1,5 litra mają zostać objęte systemem kaucyjnym. Po jego wejściu w życie stawki kaucji będą ustalane rozporządzeniem ministra klimatu. Nie wiadomo jednak na razie, kiedy może to nastąpić. Ministerstwo Klimatu i Środowiska jeszcze w zeszłym mówiło o uchwaleniu ustawy do końca zeszłego roku, tak aby weszłą ona w zyciu po dwuletnim okresie vacatio legis w 2025 roku.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 10.01.2023

    Śmiech na sali. Dla porównania kaucja w Niemczech: 8 centów czyli paredziesiąt groszy.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także