05.11.2019/13:27

Grupa Żywiec zmienia swoją warszawską siedzibę

Grupa Żywiec planuje przenieść swoje warszawskie biuro do centrum miasta. Będzie się ono mieściło na Woli. Co ciekawe, będzie to miejsce związane z browarnictwem.

Grupa Żywiec zajmie blisko 4400 metrów kwadratowych w kompleksie Browarów Warszawskich. Nowa siedziba Grupy Żywiec, ulokowana jest w otoczeniu odrestaurowanych budynków dawnego browaru. Przeprowadzka ma nastąpić jesienią 2020 roku.

– Browary Warszawskie to nowoczesna, prestiżowa lokalizacja z piękną historią. Lokalizacja doskonale podkreśla zarówno nasze dziedzictwo, potencjał oraz ambicje. Nowa siedziba pozwoli nam także na większą elastyczność aranżacji biura, które powinno współgrać ze zmieniającymi się dynamicznie stylami pracy, wspierać efektywność osobistą, różnorodność i współpracę oraz wykorzystywać nowe technologie – mówi Francois-Xavier Mahot, prezes Grupy Żywiec SA.

– Decyzja Grupy Żywiec o wyborze Browarów Warszawskich, jako nowej siedziby to dla nas ogromne wyróżnienie. Tu, gdzie kiedyś narodził się i z sukcesem działał polski przemysł piwowarski, teraz w nowej odsłonie wraca na łono stolicy, jako tętniący życiem fragment miasta, ze wszystkimi jego funkcjami i atrybutami dostępnymi na wyciągnięcie ręki – mówi Michał Żelski, dyrektor regionalny w dziale biur Echo Investment.

Historia piwowarstwa na Woli sięga XIX w. W 1846 roku przy ulicy Grzybowskiej powstał słynny browar Haberbusch i Schiele, który szybko stał się prężnym przedsiębiorstwem. Po wojnie na jego miejscu powstały Warszawskie Zakłady Piwowarskie, gdzie narodziło się piwo Królewskie – dziś jedna z ważniejszych marek regionalnych w portfolio Grupy Żywiec.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.