14.04.2017/10:05

Grycan wystąpił o odszkodowanie od Lidla

Firma Grycan Lodziarnie Firmowe złożyła pozew przeciwko spółce Lidl Polska, w którym domaga się odszkodowania od niemieckiego dyskontera – podaje „Puls Biznesu”.

Chodzi o spór, o którym zrobiło się głośno na początku marca. Firma Grycan Lodziarnie Firmowe zarzuciła wówczas Lidlowi, że oferowane przez niego lody Ballino mają – zdaniem polskiego producenta – opakowania łudząco podobne do opakowań produktów Grycan. Komornik zajął wówczas lody Ballino w centrach dystrybucyjnych Lidla, zaś sam dyskonter musiał w ciągu kilkunastu godzin wycofać te produkty ze sklepów. Zrobił to na polecenie sądu, który wydał zakaz produkowania, oferowania, wprowadzania do obrotu czy reklamowania produktów w spornych opakowaniach do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Jak podaje piątkowy „Puls Biznesu”, 13 marca przedsiębiorstwo Grycan Lodziarnie Firmowe złożyło pozew, w którym domaga się orzeczenia wobec firmy Lidl Plska zakazu sprzedaży lodów Ballino w opakowaniach, o które toczy się spór oraz zapłaty odszkodowania. Jego wysokość oszacuje sąd na podstawie dokumentów księgowych dyskontu. Producent lodów Grycan oczekuje też publikacji informacji o treści wyroku.

Jak informują przedstawiciele tej firmy podstawą powództwa jest m.in. naruszenie prawa do znaków towarowych (wygląd opakowań lodów Grycan jest opatentowany).

Marcin Snopkowski, dyrektor generalny firmy Grycan Lodziarnie Firmowe nie wyklucza polubownego rozstrzygnięcia sprawy. Lidl również jest „otwarty na dialog”.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.