30.09.2020/12:54

Grzegorz Puda nowym ministrem rolnictwa. Kontrowersje wokół tej nominacji

Grzegorz Puda zostanie nowym ministrem rolnictwa i leśnictwa. Ta nominacja budzi kontrowersje w niektórych kręgach, m.in. wśród części organizacji rolniczych. 

W środę w centrum Warszawy trwał kolejny protest rolników protestujących przeciwko tzw. "Piątce dla zwierząt", która ich zdaniem uderzy w polskich hodowców i całe rolnictwo. „W takiej atmosferze dochodzi do wymiany na stanowisku ministra rolnictwa.

Jana Krzysztofa Ardanowskiego zastąpi 38-letni poseł PiS z Bielska-Białej Grzegorz Puda” – czytamy w serwisie wp.pl. 

Gorzkich słów pod jego adresem nie szczędzą uczestnicy protestu. „To jest po prostu zły człowiek.. Daję mu miesiąc. Ja się cieszę, że on zostanie ministrem, bo jest gwarantem zjednoczenia polskich rolników przeciwko niemu” – mówi w rozmowie z reporterem money.pl lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. W podobnym tonie wypowiada się szef rolniczych kółek

Sławomir Izdebski. „To uderzenie w twarz dla polskich rolników. To jakby wpuścić lisa do kurnika” – twierdzi.

Do tej nominacji i fali krytyki odniósł się osobiście Grzegorz Puda. „Co do projektowanej ustawy o ochronie zwierząt i ataków na moją osobę uważam, że to kwestia podjęcia dialogu i rozmów na tematy, które nas dzielą. W sumie myślę, że więcej nas łączy niż dzieli. Będzie na pewno czas, żeby z przeciwnikami ustawy porozmawiać” – powiedział Grzegorz Puda serwisowi wp.pl.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także