22.09.2017/11:53

Guillaume de Colonges będzie nadzorował operacje Carrefoura w Polsce, Belgii i Rumunii

Alexandre Bompard, nowy prezes Grupy Carrefour poinformował o utworzeniu Komitetu Zarządu Grupy (Group Executive Committee). W jego skład weszli zarówno dotychczasowi członkowie zarządu (w tym Guillaume de Colonges, prezes sieci w Polsce), jak i osoby z zewnątrz, wnoszące dodatkowe kwalifikacje i wiedzę.

Utworzenie nowego Komitetu Zarządu Grupy to ważny krok, który pozwoli znacznie usprawnić kierowanie spółką, a także ułatwi zdefiniowanie i wdrożenie planu transformacji Grupy Carrefour. W celu zwiększenia koordynacji prac, niektóre funkcje będą łączone dla całej grupy oraz dla oddziału francuskiego. Dotyczy to działów „Konsumenci, Usługi i Transformacja Cyfrowa”, „Kadry” oraz „Komunikacja”.

Nowy Komitet Zarządu Grupy składa się z 14 członków. Pięciu dyrektorów zarządzających odpowiadać będzie za regiony geograficzne:

  • Pascal Clouzard – Francja
  • Guillaume de Colonges – Europa Północna i Wschodnia (Belgia, Polska i Rumunia). Będzie też bezpośrednio zarządzał oddziałem Carrefour Belgia. Dotychczas de Colonges kierował firmą tylko w Polsce.
  • Thierry Garnier – Azja (Chiny and Tajwan). Będzie też bezpośrednio zarządzał oddziałem Carrefour Chiny
  • Noël Prioux – Ameryka Łacińska (Brazylia and Argentyna). Będzie też bezpośrednio zarządzał oddziałem Grupo Carrefour Brasil
  • Eric Uzan – Europa Południowa (Hiszpania i Włochy). Będzie też bezpośrednio zarządzał oddziałem Carrefour Hiszpania.

Trzech członków Komitetu Zarządu Grupy będzie odpowiadać za poszczególne obszary funkcjonowania spółki:

  • Marie Cheval – o której transferze wiadomoscihandlowe.pl informowały wczoraj – przyłącza się do Carrefoura i została wyznaczona na stanowisko dyrektora zarządzającego działu „Konsumenci, Usługi i Transformacja Cyfrowa”. Odpowiadać będzie – zarówno w całej Grupie Carrefour, jak i w Carrefour France – za transformację cyfrową, marketing, e-commerce, bazy danych, usługi finansowe oraz usługi płatnicze
  • Jacques Ehrmann został wyznaczony na stanowisko dyrektora zarządzającego ds. środków trwałych, rozwoju międzynarodowego oraz innowacji
  • Gérard Lavinay będzie odpowiadał za zakupy, marki własne, łańcuch dostaw oraz formaty sklepów.

Ponadto pięć osób zostało wyznaczonych do pełnienia funkcji korporacyjnych, takich jak finanse, sprawy kadrowe, organizacja pracy zarządu, komunikacja oraz fuzje i akwizycje.

Wszyscy nominowani obejmą stanowiska 2 października 2017 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.