28.04.2017/10:35

H&M: Nasi pracownicy nie wezmą udziału w proteście związkowców

Sieć H&M zaprzecza, jakoby pracownicy należącego do firmy centrum dystrybucyjnego w Gądkach mieli przyłączyć się do koordynowanego przez NSZZ "Solidarność" protestu pracowników handlu planowanego na 2 maja. Firma wystosowała w tej sprawie specjalne oświadczenie.

- Informuję, że pracownicy Centrum Dystrybucyjnego H&M Gądki nie zamierzają przyłączyć się do strajku planowanego na 2 maja 2017 roku. Informacja ta została przez nas sprawdzona. Liderzy oddziału NSZZ Solidarność działającego na terenie Centrum Dystrybucyjnego dementują informację o przyłączeniu się do strajku - tłumaczy Magdalena Domaciuk, PR Manager w H&M Hennes & Mauritz.

Przypomnijmy, informacja o tym, że pracownicy centrum w Gądkach przyłączą się do wtorkowego protestu, podana została podczas zorganizowanej 27 kwietnia konferencji prasowej przez związkowców z NSZZ "Solidarność". W konferencji wzięła udział m.in. przedstawicielka komisji zakładowej działającej przy H&M.

Jak informowali związkowcy, planowany na 2 maja protest obejmie takie firmy i sieci, jak: Biedronka, Auchan, Tesco, Decathlon, Dino, Makro, Arel, Amazon i H&M.

Czytaj więcej:
Związkowcy zapowiadają udział kilkunastu tysięcy pracowników w proteście 2 maja

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • niewolnica 30.04.2017

    Pracownicy w magazynie w Gądkach są tak zastraszeni że boją się swojego cienia.
    Pracują za dwóch pracowników, ciekawe jakie w tym roku będą podwyżki - 30 zł lub 40 zł

  • Pracownik 28.04.2017

    Jestem ciekaw bo raczej nikt nikogo nie pytał w DC Gądki H&M czy chcemy zorganizować protest... Znów wszystko robią za naszymi plecami... Żałosne!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.